E pazakontë/ Urinoi te shtylla e portës para ndeshjes, përjashtohet trajneri

21/01/2021 - 14:59

Një trajner i portierëve në Zambi është përjashtuar pasi spërkati shtyllat e portës dhe urinoi përpara një ndeshjeje të kampionatit.

Çarls Çilesh, trajneri që stërvit portierët e skuadrës Forest Rejnxhërs, u filmua duke shkelur kodin e etikës në fushë përpara se ekipi i tij të përballej me Prizën Leopards.

Çilesh spërkat shtyllat e portës me një solucion dhe më pas urinon. Por, ai është shoqëruar nga forcat e rendit jashtë fushe.

Federata e Futbollit të Zambisë vendosi më pas ta përjashtonte trajnerin për shkelje të etikës dhe sjellje të pahijshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Liverpul mbetet në krizë teksa është mposhtur sërish në shtëpi në ditën e djeshme të Premier League nga ekipi i Fulhem me rezultatin 0-1.

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka thënë se ka pasur disa debate të ashpra me presidentin e UEFA-së, Aleksander Ceferin.Agneli du

Me rastin e 8 Marsit ditës së gruas, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi i ka uruar të gjitha nënat për ditën e tyre.Ai përmes një postimi në

Liverpool po përjeton sezonin më të vështirë në drejtimin e Jurgen Klopp, për momentin janë jashtë çdo objektivi në Premier League, vendi

Zlatan Ibrahimovic ishte ndër protagonistët absolutë të Festivalit të Sanremos.

Në një sezon ka momente ku gabimet marrin një dimension tjetër, p.sh.

David Alaba është në muajt e fundit me Bajern Mynih, teksa lojtari shumë dimensional në fushë ka vendosur të largohet në fund të sezonit

Sfida shtëpiake me Anglinë për eliminatoret e Botërorit Katar 2022 po afron (28 mars), ndërsa bari i stadiumit “Air Albania” nuk ndodhet

Reali i Madridit vazhdon të këmbëngulë për të rinovuar me Sergio Ramos, por drejtuesit i kanë vendosur një ultimatum mbrojtësit spanjoll.