E shkarkuan nga drejtimi i Barcelonës, Valverde projektohet në stolin e rivalëve. Po kërkon shtëpi në qytetin e…

29/06/2020 - 17:21

Ernesto Valverde u shkarkua nga drejtimi i Barcelonë disa muaj më parë, teksa shkak për këtë u bënë rezultatet e arritura që kishin irrituar tifozët dhe dejtuesit katalanas.

Pikërisht pas largimit të Valverdes, Barcelona i besoi drejtimin e skuadrës Kike Setien, i cili gjithashtu nuk ka bindur me rezultate dhe pritet të largohet pas përfundimit të sezonit.

Valverde tani mund të jetë rival i Barcelonës, pasi pritet të marrë drejtimin e Valencias. Këta të fundit e pëlqejnë shumë ish-trajnerin katalanas dhe kanë menduar t’ia besojnë atij drejtimin e skuadrës.

Sipas asaj që shkruan “Onda Cero”, thuhet se Valverde po përgatitet të marrë drejtimin e Valencias, madje raportohet se ai po kërkon edhe shtëpi në këtë qytet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it

“Lautaro është shumë pranë Barcelonës? Absolutisht po. Marrëveshja është arritur? Absolutisht jo”.

Manchester City merr lajmin e madh nga Gjykata  Arbitrazhit Sportiv.

Teuta do të luajë në javën e 34-ërt një ndeshje të rëndësishme për objektivin Europë, por me shumë mungesa.

Kukësi e zgjidhi shumë shpejt ndeshjen ndaj Teutës me golat e shënuar që në pjesën e parë.

Një moment pa dyshim jo i mirë për Marcelo Brozoviç, në fushën e gjelbër për shkak të dëmtimeve por edhe jashtë saj.

150 milion euro, kjo është fatura që Steven Zhang duhet të paguaj për të shkarkuar Antinio Conte nga Inter dhe për të gjetur një staf të