Eliminimi i Italisë, shpërthejnë mediat: Të gjithë në shtëpi!

14/11/2017 - 13:01

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play off të Botërorit.

Për Gazzetta Dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror pas 60 vitesh”.

Edhe më kritik titulli i Corriere Dello Sport “Të gjithë jashtë”.

Tutto Sport gjithashtu nuk kursehet ndaj kombëtares: “Të gjithë në shtëpi”.

Në Spanja As shkruan në ballinë: “Italia nuk do të shkojë në Botëror”.

Ndërsa Marca: “Një Botëror pa Italinë”.

Bild Online gjithashtu si lajm të parë ofron eliminimin e “të kaltërve: “Italia jashtë!”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Burime nga Manchester United kanë thënë se klubi nuk është në shitje, pas lajmeve të publikuara së fundmi se Princi i Kurorës së Arabisë

Arda Turan është futur në telashe të mëdha.

Edhe pse shanset për vendin e parë janë të pakta, sfida e fundit ndaj Skocisë është një test i vlefshëm për Shqipërinë.

Xhoel Apezteguia është një ndër shumë prej futbollistëve të huaj të mbërritur në Shqipëri.

Kur janë luajtur tetë javë kampionat, në Superiore dy janë shënuesit më të mirë dhe ata janë të huaj.

Rikthehet te fitorja në kampionat Erzeni kampion, që në fushën e tij mposhti me shumë lehtësi 3-0 Elbasanin e vendit të fundit, në një ta

Usain Bolt është befasuar kur në derën e shtëpisë së tij në Sidney të Australisë, ka trokitur mëngjesin e sotëm antidopingu, me një kërke

Kapiteni i Manchester United është në vitin e tij të fundit të kontratës me “Djajtë e Kuq” dhe duket se drejtuesit e klubit kanë vendosur

Goga Basket i ka dhënë një leksion Tiranës kampione në basketboll për meshkuj, duke fituar 102-75 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë

Është një moment i vështirë për Gjer maninë, e cila pas Botërorit zhgënjyes në Rusi gjatë kësaj vere, nuk ka fituar ende në ndeshjet zyrt