Ëndrra për të fituar Ligën e Kampioneve, ja shpërblimet për lojtarët e Mançester Sitit në rast suksesi

07/08/2020 - 17:18

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon. “Qytetarët” janë favoritë për të siguruar një biletë në çerekfinale pas suksesit 2-1 në Madrid në ndeshjen e vajtjes së 1/8-ave.

Dhe në rast se sot do të eliminojnë Realin, atëherë në çerekfinalen në Lisbonë më 15 gusht do të gjejnë një mes Juventusit ose Lionit.

Por, disa nga yjet e skuadrës, si Kevin de Bryjne, Serxho Aguero apo David Silva, pritet të marrin një shpërblim të jashtëzakonshëm në rast se do të ngrenë trofeun për herë të parë në historinë e klubit. Siti nuk ka një strukturë bonusesh të barabartë mes skuadrës.

Shpërblimet e futbollistëve përcaktohen individualisht në kontratat e tyre. Dhe ato nisin nga 400 mijë paund për lojtar, deri në 1 milion paund. Champions-i është i vetmi trofe që Guardiola nuk ka fituar në “Etihad” dhe ai nuk ka shkuar përtej fazës çerekfinale në 3 sezone.

Megjithatë, këtë vit skuadra e tij konsiderohet favorite për të triumfuar në Lisbonë, së bashku me Bajernin e Mynihut. Kështu që, kënaqësia për të siguruar trofeun historik të Ligës së Kampioneve për “Qytetarët” do të motivohet edhe prej shpërblimeve marramendëse që klubi milioner ka vendosur për yjet e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

El Clasico” nuk përfundon kurrë. Polemikat që rrethojnë ndeshjet mes Barcelonës dhe Realit të Madridit janë të pafundme.

"Teuta ka sulmin më të frikshëm në Superiore, titulli kampion mbetet objektivi i vetëm".

Kampionati i Kategorisë Superiore duhet të kishte nisur më 12 shtator, por klubet e organizuara në Ligën Profesioniste të Futbollit mendu

Manchester City ka konfirmuar vdekjen e ish-lojtarit të akademisë së tij, Jeremy Wisten, i cili ndërroi jetë të dielën në moshën 17-vjeça

Ditën e sotme në mediat angleze qarkulloi lajmi se Paul Pogba kishte braktisur kombëtaren e tij.

Marash Kumbulla është dalluar edhe jashtë fushës së blertë, e për këtë mund të flasë shumë ish-profesori i tij i gjimnasit.

Milani merr një goditje të rëndë vetëm disa orë para ndeshjesh ndaj Romës.

Në Itali pritej që numri i tifozëve në stadiume të rritej deri në masën 30%, por shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që presidenti G

Teuta e Edi Martinit ka shkëlqyer në testin brenda familjes, duke triumfuar me rezultatin 9-1 ndaj ekipit U21 në ndeshjen e zhvilluar në

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.