"Enea Jorgjit bravo i qoftë që…", Martini e ka me arbitrat: Po na hiqen pikë, ja kur kthehet Lorenco Vila

29/11/2020 - 17:56

Teuta regjistroi një tjetër barazim ditën e sotme, teksa me Bylisin nuk shkoi më shumë se ndeshja pa gola.

Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i Teutës, Edi Martini është shprehur, se ndeshjen edhe mund ta kishin fituar por edhe mund ta kishin humbur, ashtu si rrodhën gjërat.

“Ndeshjen e dhe mund ta kishim fituar por edhe mund ta kishim humbur, ashtu si erdhi loja. Bëmë një pjesë të parë të mirë, në pjesën e dytë, na u prish gjithçka me kartonin e kuq.

Pavarësisht kësaj, ne prap krijuam dhe kishim raste. E vërtetë që krijojmë shumë, por duhet të punojmë më shumë për të arritur te goli.Ne kishim ardhur këtu me synimin për të fituar ndeshjen. Bylisi na rrezikoi disa herë në pjesën e parë dhe e dinim këtë. Nuk ia dolëm të shënonim, por lamë edhe hapësira prapa. Jorgji na dha një karton të kuq, por pak më parë ishte një karton i dytë i verdhë i munguar për Bylisin, atij bravo i qoftë për këtë që bëri.

Diskutimi me arbitrat?

Jorgjit i thashë pse nuk ia dha Muratajt të kuqin. U bë e dyta herë, pasi edhe me Skënderbeun na u mohua një penallti, ku mund të shkonim 2-0. Arbitrat duhet të jenë më të kujdesshëm, pasi pikët ikin. E di që nuk ka qenë e qëllimshme, por ne na penalizojnë, pasi jemi ekip pretendent dhe do luftojmë deri në fund për titullin.Presioni tani është më i madh. Edhe unë si trajner, por edhe lojtarët kur diskutojmë shikoj se pritshmëritë janë të mëdha.Të gjitha ndeshjet janë të forta. Të gjitha mbrohen mirë dhe dalin në kundërsulm. Me çdo kundërshtar ne luajmë për fitore. Lorenco Vila do jetë nesër në stërvitje.”, u shpreh Martini.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kruniç, Rebiç, Hernandez e Çalhanoglu presin të negativizohen nga koronavirusi, teksa Gabia vazhdon të kurojë gjurin e ndrydhur.

Një trajner i portierëve në Zambi është përjashtuar pasi spërkati shtyllat e portës dhe urinoi përpara një ndeshjeje të kampionatit.

Drejtori teknik i Teutës, Sulejman Starova foli për detyrën e re, kampionatin, derbin dhe për Vllazninë kryesuese.

Godet Sopoti, merr një lojtar nga Teuta.  Drejtuesit kanë arritur akordin me klubin durrsak për të siguruar shërbimet e mesfushorit Endri

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje t

Edi Martini i cilëson si të arta tre pikët që mori Teuta e tij në transfertën e Kamzës ndaj Kastriotit.

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit.

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.