Erdhi me bujë të madhe, Rebic pritet të largohet nga Milan

14/12/2019 - 21:38

Milan transferoi në merkaton e verës, Ante Rebic nga Frankfurti.Futbollisti mendohej se do të ishte një goditje e rëndësishme, por në bazë të paraqitjeve të tij nuk rezultoi ashtu.

Ish-lojtari i Fankurtit erdhi në Milano me formulën e huazimit për dy vite, mirëpo duket se muaji janar do të mund të jetë vendimatar, pasi që Rebic mund të rikthehet sërish në Gjermani.

Rebic ka zhvilluar gjithsej vetëm 7 paraqitje me klubin e Milanit, dhe kjo nuk i pëlqen fare lojtarit i cili është duke menduar rikthimin tek skuadra e Frankfurtit.

Në mediat italiane raportohet se menaxheri i lojtarit ka nisur kontaktet me drejtuesit e klubit gjerman, i cili po ashtu është i interesuar për rikthimin e kroatit në Gjermani.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.