Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Finalja e kompeticionit europian në Tiranë, ironizojnë tifozët e Liverpulit: Nuk e dimë ku bie

06/03/2021 - 19:33

Në fund të këtij edicioni, veç kampiones, tri skuadrat e tjera shqiptare nuk do të garojnë për Europa Ligën, por Konferencë Ligën. Mirëpo, në këtë kompeticion mund të ketë edhe emra të mëdhenj të futbollit europian.

Një prej tyre, me gjasë mund të jetë edhe Liverpuli. Për këtë të fundit, tifozët e saj kanë nisur të bëjnë edhe ironi në rrjet. “Me këtë ecuri, na pret stadiumi ‘Air Albania’ në Tiranë që ka vetëm 21 000 vende”, shkruan një prej tifozëve.

“Nuk di se çfarë turi nëpër Europë do të na presë në këtë kompeticion. As nuk di në hartë se cilat vende mund të na duhet të udhëtojmë”, vijon ironia e ultrasve të Liverpulit me formën aspak të mirë të skuadrës së drejtuar nga Jurgen Klop, e cila rrezikon seriozisht të mbesë jashtë gjashtëshes së parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.