“Finalja” e sezonit, rikthehet “shpresa” e vetme për sulmin e Teutës

12/02/2018 - 13:52

Ka një lajm të mirë nga infermieria për skuadrën e Teutës. Për ndeshjen me Vllazninë, e cila konsiderohet si “finalja” e sezonit për fatin e të dyja ekipeve, do të rikthehet boshnjaku Dediç.

Ai ka munguar gjatë kësaj kohe për shkak të një operacioni në apendicit, por e ka lënë pas atë dhe është gati të zbresë në fushën e lojës.

Durrsakët kanë vuajtur shumë në sulm dhe rikthimi i tij është shpresa e vetme për t’u rikthyer te rezultatet pozitive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta i shkaktoi humbjen e parë Laçit në këtë sezon të Superiores dhe mori fitoren e dytë radhazi, ndërsa trajneri Blendi Shkëmbi nuk e f

Manchester United kishte përmbysur rezultatin dhe po fitonte 1-2 në fushën e Chelsea, por në minutën e 6 shtesë të ndeshjes, Ross Barkley

Gerhard Progni u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes Laçi-Teuta, teksa asistoi për golin e parë dhe shënoi golin e dytë.

Real Madrid ka humbur në “Santiago Bernabeu” me Levanten, duke u zhytur edhe më thellë në krizë.

Serbia është shpallur kampione e botës në volejboll për femra, pas fitores dramatike që arriti ndaj Italisë në finale me rezultatin 3-2 (

Teuta arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar përballë Laçit me rezultatin 0-3.

Real Madrid nuk di të fitojë më.

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso.

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar t

Pas gjobës së majme nga klubi dhe pasi rrezikon 12 vite burg për një sherr në lokal, Arda Turan gjendet përballë një telashi tjetër.