Fino konteston humbjen: Do të vazhdojmë procesin gjyqësor

07/02/2018 - 13:48

Deputeti socialist Bashkim Fino ka kontestuar humbjen në balotazh përballë Armand Dukës në garën për President të FSHF-së.

Duka fitoi mandatin e 5-të 4-vjeçar me 38 vota pro, kundrejt 24 që mori Fino.

Në një prononcim për mediat pas shpalljes së fituesit, Fino tha se Duka u zgjodh president me listën e kontestuar të delegatëve.

“Po të shikoni diferencën prej 14 votash, janë ata që ne kemi thënë gjatë gjithë këtij muaji. 12 shoqata janë të ilegale në këtë votim dhe për këtë ne do të vazhdojmë procesin tonë ligjor dhe gjyqësor. Vendosja e disa ekipeve që nuk kanë ekipe, si Pojani, Vlora, Fieri etj, tregon për diferencën që Zoti Duka fitoi në këto zgjedhje.”

Ndërsa Duka, në një prononcim për mediat pas deklaratave të Finos tha se ishte i lumtur “për mënyrën se si u organizua kjo asamble…Të gjithë pamë dhe demonstruam një nivel shumë të lartë të organizimit të një asambleje. Kjo nuk i heq të drejtën askujt që të japë mendimin e vet apo të ndjekë dëshirat e veta.”

I pyetur nëse ka dyshime se mund të ndryshojë rezultati, Duka tha: “Unë nuk jam trup gjykues, jam president i sapozgjedhur dhe mendoj se çfarë duhet të bej, jo vetëm për të realizuar ato që kam premtuar, të korrigjoj ato për të cilat jam kritikuar, por edhe të rifitoj dhe të ribashkoj ato 24 vota kundër që familja jonë të jetë unike për përmirësimin e futbollit shqiptar.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të sfidës së të shtunës që do të zhvillojë në Korçë me Skënderbeun.

Ka mbetur vetëm të njoftohet data e inaugurimit të Stadiumit “Al Bayt” në Katar, një nga vendet që do të mirëpresë ndeshjet e “Botërorit

Irani merr vendimin historik për lejimin femrave në stadium për të ndjekur ndeshjet e futbollit.

Teuta luan një ndeshje delikate, pasi do të ndehet me Skënderbeun në qytetin  Korçës, ditën e shtunë në orën 16:00.

Një ish-futbollist holandez është ekzekutuar në një atentat në Amsterdam.

Në Madrid ndaj Atletikos mbrëmjen e djeshme, sigurisht që nuk ishte një ndeshje e lehtë për Juventusin.“Zonja e Vjetër” po fitonte me dy