Fitoi Kupën me Teutën, flet Martini: U shpërblyem për sakrificën e bërë

02/08/2020 - 22:37

Edi Martini është shfaqur shumë i lumtur pas fitimit të titullit me Teutën, ku mposhtën Tiranën me rezultatin 2-0. Trajneri i durrsakëve është shprehur se ky ishte një shpërblim për të gjithë ekipin, për të gjitha sakrificat e bëra deri këtu.

“Kjo është një shpërblim i asaj punës që kemi bërë për gjithë këtë kohë, ku kemi sakrifikuar shumë. Na u shpërblyen të gjitha sakrificat. Në tension jam gjatë gjithë ndeshjes.

Këta çuna e meritonin këtë trofe, për atë që kanë treguar. E kisha pritur këtë trofe. Në çdo aksion lutesha që të mos pësonim gol. Kisha frikë, por kisha edhe besim te çunat. Edhe kur isha pesimist çunat më jepnin zemër dhe e kundërta.

E kam thënë edhe më parë. E mora Teutën kur ishin në mes të tabelës, e njihja skuadrën deri në një farë mënyrë por jo plotësisht. Gjatë ndalesës së pandemisë u njohëm më mirë, Që atëherë unë kisha besim absolut te djemtë dhe ja ku përfunduam.

Kallaku është larguar nga ekipi, i cili ishte shumë i rëndësishëm. Varet si do punojë klubi. Unë dua që t’i kem të gjithë këta djem. Ne duhet t’i afrohemi Tiranës dhe Kukësit me blerje dhe të jemi konkurrentë me ta. Ja dedikoj familjes sime.

Kam qenë larg tyre, i kam takuar disa herë, por i kam mbajtur në stres. Unë e përshëndes ekipin dhe të gjithë qytetin e Durrësit.Mbijetesën e Vllaznisë e mora vesh gjatë ndeshjes dhe jam shumë i lumtur për ata”, u shpreh Martini.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Teuta ka sulmin më të frikshëm në Superiore, titulli kampion mbetet objektivi i vetëm".

Kampionati i Kategorisë Superiore duhet të kishte nisur më 12 shtator, por klubet e organizuara në Ligën Profesioniste të Futbollit mendu

Manchester City ka konfirmuar vdekjen e ish-lojtarit të akademisë së tij, Jeremy Wisten, i cili ndërroi jetë të dielën në moshën 17-vjeça

Ditën e sotme në mediat angleze qarkulloi lajmi se Paul Pogba kishte braktisur kombëtaren e tij.

Marash Kumbulla është dalluar edhe jashtë fushës së blertë, e për këtë mund të flasë shumë ish-profesori i tij i gjimnasit.

Milani merr një goditje të rëndë vetëm disa orë para ndeshjesh ndaj Romës.

Në Itali pritej që numri i tifozëve në stadiume të rritej deri në masën 30%, por shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që presidenti G

Teuta e Edi Martinit ka shkëlqyer në testin brenda familjes, duke triumfuar me rezultatin 9-1 ndaj ekipit U21 në ndeshjen e zhvilluar në

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.

Një hap tjetër në historinë e Formula 1 për Lewis Hamilton. Me fitoren në Portugali britaniku koleksionon fitoren e 92-te duke kaluar edh