Fitoret e nëntorit ngjisin Shqipërinë në renditjen e FIFA-s, Kosova nuk ndryshon pozicion

28/11/2020 - 22:11

Fitoret në dy ndeshjet nëntorit për Ligën e Kombeve i dhuruan kombëtares së Shqipërisë vendin e parë në grup, por në të njëjtën kohë kanë patur një impakt pozitiv edhe në renditjen e dcpërgjithshme të FIFA-s. Në përditësimin e klasifikimin botëror, skuadra kuqezi ka fituar tre pozicione duke u ngjitur në vendin e 66-të.

Shqipëria mundi në fillim Kazakistanin dhe më pas Bjellorusinë sukesese këto janë pasqyruar edhe në renditjen e FIFA për muajin nëntor. Nuk ka ndryshime për pozicionin e Kosovës, që vazhdon të mbajë vendin e 117-të, pavarësisht se mbylli aventurën në Ligën e Kombeve me fitoren 1-0 kundër Moldavisë.

Nuk ndryshon për këtë muaj as kryesimi. Belgjika vazhdon të mbajë vendin e parë, e ndjekur nga Franca dhe Brazili.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori teknik i Teutës, Sulejman Starova foli për detyrën e re, kampionatin, derbin dhe për Vllazninë kryesuese.

Godet Sopoti, merr një lojtar nga Teuta.  Drejtuesit kanë arritur akordin me klubin durrsak për të siguruar shërbimet e mesfushorit Endri

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje t

Edi Martini i cilëson si të arta tre pikët që mori Teuta e tij në transfertën e Kamzës ndaj Kastriotit.

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit.

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite