Fitorja e Kukësit, surprizë edhe për trajnerin Shehi

12/07/2020 - 19:30

Kukësi e zgjidhi shumë shpejt ndeshjen ndaj Teutës me golat e shënuar që në pjesën e parë. Rezultati ka qenë surprizë edhe për vetë trajnerin Orges Shehi.

Kukësi shkurtoi distancën me Tiranën në 4 pikë dhe mori edhe përgëzimet e trajnerit të Teutës Edi Martini.

Kukësi dhe Teuta do të përballen pas tre ditësh në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të kupës së Shqipërisë. E para ka përfunduar 0-0. Të vështirë do ta ketë Vllaznia për të qëndruar në superligë. Fitorja e Skënderbeut komplikon situatën e shkodranëve.

Skënderbeu e arriti fitoren falë vendimit të trajnerit Ilir daja për të aktivizuar katër futbollistë të rinj. Zgjedhja e tij ishte e duhura.

Superliga do të luajë edhe 3 ndeshje për të përfunduar sezonin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Brazili është një nga vendet, ku Covid-19 ka përhapjen më të madhe.

Zlatan Ibrahimovic do të vijojë karrierën e tij te Milani, të paktën edhe për sezonin e ardhshëm.

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.