Frashëri: Ndoshta e meriton Tirana por ia uroj me shpirt titullin Kukësit

01/06/2020 - 12:21

Stivi Frashëri ka qenë gjatë karrierës së tij portier si në radhët e Tiranës, ashtu edhe të Kukësit. Dy eksperienca të ndryshme por ku duket se më shumë ka lënë mbrësa ajo te skuadar verilindore, siç la të kuptohet gardiani i cili aktualisht mbron katërkëndorin e Teutës. Në fjalët e tij Frashëri tregoi pritshëmrinë në vazhdimin e sezonit për durrsakët, por foli edhe për atë që sheh te dueli për titull e si shpreson të përfundojë.

“Ndaj Laçit është nëj transfertë shumë e vështirë, dy ekipe që luftojnë për pjesëmarrjen në Europë. Shpresojmë që të bëjmë më të mirën dhe pas kësaj gjendje të vështirë të marrim tre pikët që të kthehemi në garën e Europës. Kemi punuar shumë si në fazën individuale, ashtu edhe kolektive dhe kemi besim që në këtë start e 10 ndeshje të japim maksimumin e të bëjmë mirë. Do i marrim ndeshjet një nga një, jemi të fokusuar me Laçin, është e rëndësishme ajo pastaj ndeshjet e tjera.Gabimet e mia? Ndonjëherë ndodh se pritshmëria ka qenë e madhe, shpresoj të kem kaluar fazën e gambimev. Kam qenë më i ri dhe kam gabuar, shpresoj që nga ky moment të mos gaboj më.

Kujt i trembem? Në fazën sulmuese Kukësit se kanë një nga sulmet më të kompletuar e të shpejtë. Por edhe Laçin duke ditur që ka golashënuesin më të mirë, duhet pasur shumë kujdes. Kukësi i vitit të pare ku isha unë ka qenë i kompletuar në të gjitha aspektet, edhe pse luftonte me Skëndebeun për titullin. Titullin do ia uroja Kukësit, kam kujtime të mira atje. Do ia uroja me shpirt Kukësit, paçka se Tirana po bën mirë e me meritë mund ta marrë, por kjo është preferenca ime”, tha Frashëri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edicionit të ardhshë

Domenico Tedesco, trajneri italo-gjerman i Spartak Moscow, i ka habitur të gjithë me sjelljen e tij.

Xhani De Biazi i kthehet punës së trajnerit pas gati 3 vitesh.

Barcelona prej kohësh ndjek Lautaro Martinez, si një dëshirë e madhe e klubit katalanas që duan ta transferojnë në ekipin e tyre.Sulmuesi

Real Madridi mori një fitore të rëndësishme ditën e djeshme, ku mposhti me rezultatin 2-0 Deportivo Alaveshin.Zinedin Zidan vendosi që në

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.