Frikë nga koronavirusi, Junajtid “izolon” lojtarin që transferoi nga Kina

13/02/2020 - 14:19

Mançester Junajtid në merkaton e janarit bëri një goditje të befasishme, duke huazuar nga ekipi kinez Shangai, sulmuesin Odion Igalo.

Nigeriani, i cili ka luajtur edhe më parë në kampionatin anglez ende nuk ka bërë ndeshjen e parë me skuadrën, madje as stërvitjen e parë me grupin.

Siç raportojnë mediat në Angli, klubi kërkon të sigurohet plotësisht që Igalo, nuk është prekur nga Koronavirus.

Kështu Igalo po stërvitet në palestër i vetëm dhe do ta bëjë deri sa të plotësohen 14 ditë për të vërtetuar se ai nuk është prekur nga ky virus që po tmerron botën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj