Futbolli amerikan/ Lojtari ‘fluturon’ në ajër, përplasja bën xhiron e botës

18/09/2019 - 17:18

Ndodh që njeriu mund ‘të fluturojë’ në ajër. Ndodhi diçka e tillë në sfidën mes Kansas State Wildcats dhe Mississippi State Bulldogs, kur quarterback i këtij të fundit, Garret Shrader fluturoi në ajër pas një përplasje të fortë me një prej kundërshtarëve të tij.

Për fat të mirë ai nuk pati pasoja, por video e sportistit dhe "fluturimit" të tij u bë virale në SHBA dhe u pagëzua si "fluturimi i helikopterit". Sa për kronikë, ndeshja e vlefshme për kampionatin NCAA u fitua nga Kansas Sate me rezultatin 31-24.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka kritikuar ashpër stilin e lojës së Manchester Unitedit në barazimin 1:1 të dielën, duke thënë

Janë mbyllur ndeshjet e javës së tretë të superligës në basketboll meshkuj ku eipi i Vllaznisë kryeson me 6 pikë të plota.

Në ndeshjet e kampionatit U-19 ka pasur shpesh përleshje mes lojtarëve apo dhunë ndaj arbitrave, por ndodh rrallë që këto fenomene negati

Mançester Siti po përgatitet për një ofertë faraonike për të arritur një marrëveshje të re për rinovimin e kontratës së Rahim Sterlingut.

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, mund të emërohet në stolin e Barcelonës në fund të këtij sezoni.

Manchester United po përgatitet për të pritur një tjetër ofertë blerjeje nga Familja Mbretërore Saudite, një ofertë kjo që ka një vlerë m

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi beson se durrsakët të cilët kryesojnë renditjen, kanë pse të kërkojnë që të mbajnë këtë pozicion deri në

Mbrojtësi i Teutës, Blagoja Todorovski, shkëlqeu në ndeshjen e së premtes ndaj vlonjatëve.

Lajm i bujshëm nga Italia: Juventusi është duke vëzhguar nga afër mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla.