Futbollisti 22-vjeçar preket nga koronavirusi në Itali

27/02/2020 - 12:58

Një futbollist i Pianese, skuadër kjo që militon në Serie C italiane ka rezultuar pozitiv në testin për Coronavirus.

Lojtari 22-vjeçar, emri të cilit nuk bëhet i ditur, është resident në një provincë të Siena, shfaqi shenjat e para të virusit gjatë grumbullimit me ekipin e tij fundjavën e shkuar.

Si pasojë e temperaturës ai u fut vullnetarisht në karantinë, përpara se testet të tregonin se ai ishte prekur nga Coronavirus.

Mediat italiane bëjnë të ditur se ai ndodhet i shtuar dhe në izolim në spitalin e Siena dhe se gjëndja e tij është e mirë.

Por në skuadrën e tij janë të shqetësuar, pasi një tjetër futbollist kishte shfaqur pak ditë më parë të njëjtat simtoma.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bylisi dhe Teuta duket se janë “abonuar” golin këtë sezon, teksa edhe ditën e sotme në përballjen mes tyre nuk kanë shkuar më shumë se ba

Fitoret në dy ndeshjet nëntorit për Ligën e Kombeve i dhuruan kombëtares së Shqipërisë vendin e parë në grup, por në të njëjtën kohë kanë

Aventura e Christian Eriksen me fanellēn e Interit është drejt fundit dhe kjo ështē konfirmuar jo vetëm nga marrëdhënia e tij e ftohtë me

Pas disa ditësh negociata mes drejtuesve të Barcelonës dhe një grupi përfaqësues tē futbollistëve, klubi katalan ka njoftuar se ka arritu

Rëndohet edhe më shumë situata e punonjësve të agjencisë funerale që guxuan të bëjnë selfie me kufomën e legjendës argjentinase Diego Arm

Edmilson nuk e shikon dot Mesin larg “Camp Nou”-t, por thotë se ai në këto momente nuk është aq vendimtar në fushën e lojës.

Sasuolo-Inter do të jetë një ndeshje deçizive për të ardhmen e Interit të këtij sezoni.Pak pasi vjen nga një humbje në Champions ndaj Rea

Pas barazimit ndaj Vllaznisë, Teuta ka zbritur në fushë menjëherë pasi vijon përgatitjet anti-Bylis. Lojtarët u ndanë në grupe.

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.