Fyerje seksiste ndaj gjyqtares femër, djaloshi ul pantallonat në fushë dhe…

26/05/2019 - 16:52

Prindërit dhe fëmijët janë bashkuar për të ofenduar një arbitre 22-vjeçare, femër. Madje një prej lojtarëve ka ulur pantallonat dhe ka ofenduar gjyqtaren gjatë ekzekutimit të një goditjeje këndi.

Me fjalë dhe gjeste seksiste të gjithë kanë ofenduar gjyqataren në një takim të futbollit të të rinjve në Mestre. Kjo është ajo që raporton “Gazzeta dello Sport” ditën e sotme.

Gjithë kjo histori ka përfunduar në Gjykatën Sportive, e cila ofroi mbështetje për gjyqtaren femër dhe e ka dërguar atë në Gjykatën Rajonale për të marrë masa ndaj djalit dhe për ta dërguar dokumentacionin në Federatën Kombëtare të Futbollit Italian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndeshja e Kupës së Botës për Femra, mes Anglisë dhe Kamerunit, kjo shkaktuar një valë diskutimesh, si dhe një shfaqje aspak të këndshme. 

Luis Van Gal nuk i kursen kritikat, edhe kur bëhet fjalë për një lojtar si Leo Mesi, madje, edhe në ditën që argjentinasi shënon 32-vjeto

Mesfushori i Teutës, Sherif Kallaku, u përfol për një kalim te Partizani.

Pas disa lëvizjeve në repartin e mbrojtjes, Teuta tashmë mendon edhe për sulmin.

Pas zyrtarizimit të Marko Xhiampaolos te Milani, zërat për afrime lojtarësh kanë qenë të shumtë.

Atletiko Madrid thuajse e ka siguruar blerjen e parë për këtë merkato, me Zhoao Feliks që do të shndërrohet në transferimin më të shtrenj

Para disa ditësh, Vanda Nara ka telefonuar Antonio Konten, teknikun e ri të Interit.

Policia greke ka vënë në pranga 3 shqiptarë në kufirin greko-shqiptar, nën akuzën e trafikimit të marijuanës.

Kristiano Ronaldo kur është me pushime nuk është një klient i zakonshëm.