Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Gabimi i Xhakës kushton, Arsenali vetëm 1 pikë ndaj Burnley-t

06/03/2021 - 20:34

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane.

“Topçinjtë”, pas suksesit befasues ndaj Leicester 3-1 në transfertë, u ndalën nga Burnley jashtë fushe, ku një gabim i Xhakës u kushtoi rëndë londinezëve, që nuk shkuan më tepër se 1-1 në “Turf Moor”, pavarësisht se në të 94-tën goditën fuqishëm dhe shtyllën.

Ndeshja, në fakt, nisi shumë mirë për londinezët, që morën epërsinë pas vetëm 6 minutash lojë, me Aubameyang që duket si i rilindur pas përmirësimit financiar që mori në kontratën e tij.

Gjithsesi, “Topçinjtë” gabuan që nuk mbyllën takimin dhe në minutën e 39-të Leno ngeci topin në këmbët e Xhakës në zone, që në përpjekje për ta luajtur, i dhuroi asisit Woodit, që barazoi shifrat.

Në pjesën e dytë loja ishte e hapur dhe pati madje dhe disa raste për VAR, për 11-metërsh, por vendimet e kryesorit për të vazhduar lojën rezultuan të drejta.

Në fund, Arsenali u ndal dhe te shtylla, për një barazim që më punë i bën Burnley-t sesa “topçinjve”, që në kampionat e kanë të pamundur të ngjiten mes vendeve të para.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.