Gabriel Paletta, largimi i parë nga Milani në janar

Postuar: 07/12/2017 - 13:47

Pritet të ketë largime në merkaton e Janarit nga Milani. Bëhet fjalë për mbrojtësin Gabriel Paletta, i cili është drejt fundit të ciklit të tij te kuqezinjtë. 31-vjeçari nuk është aktkvizuar qoftë në një ndeshje në këtë sezon të Serisë A, ndërsa është grumbulluar në vetëm 9 raste.

Një vit futbollistik i nisur shumë keq për mbrojtësin italian, që sezonin e kaluar numëron plot 30 takime në kampionat.Në gjurmët e lojtarit është vendosur Sassuolo, që kërkon një zëvëndësues të Paolo Cannavaron. Një tjetër skuadër e interesuar për 31-vjeçarin është edhe Verona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sporti i çiklizmit merr një goditje të rëndë që mund të hapë një spirale të gjatë skandalesh si ajo e disa viteve më parë me Lance Armstr

Asnjë suprizë në ndeshjet e kthimit të raundit të 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë, pasi të gjitha skuadrat favorite arritën të avanconin n

Pronari i Manchester City, Mansour bin Zayed bin Sultan Al Nahyan, dhe 23 miliardë dollarët e tij duan të pushtojnë botën e futbollit.

Ndeshje të manipuluara në futboll, për fat të keq, ka shumë, edhe pse rrallë bien në sy dhe thuajse asnjëherë nuk ka prova, ndaj edhe UEF

Rusia nuk dëshiron të ketë probleme në stadiume gjatë Botërorit të vitit 2018, e për këtë arsye autoritetet kanë vendosur të aplikojnë nj

Ekipi i Gremios do të luajë ditën e sotme në gjysëmfinalen e botërorit të klubeve ndaj skuadrës meksikane Paçuka.

Braziliani Robinho tashmë po fillon të vuajë pasojat e dënimit me nëntë vjet burg për një përdhunim të dhunshëm të një gruaje të re shqip

Humbja kundër Partizanit ka lënë një shije të hidhur te “Djemtë e detit” për mënyrën se si shkoi ndeshja dhe kjo reflektohej te lojtarët

Makina super e shtrenjtë e futbollistit Yilmaz, pasi u rrotullua disa herë në rrugë u përplasur më pas me një "Jeep", i cili ndodhej i pa