Gati të hidhet në sulm, klubi i Serisë A interesohet për Higuainin

21/02/2020 - 14:44

Edhe pse bëri një nisje të mirë të sezonit me Juventusin, tashmë Higuain vuan balotazhin me Dibalën, i cili duket se është në një formë të jashtëzakonshme dhe ka fituar vendin e titullarit.

Ky është shkaku që aventura e dytë e Higuainit te Juventusi, mund të mbyllet këtë verë. Siç raportojnë mediat në Itali, do të jetë Roma që do të rihidhet në sulm, për sulmuesin argjentinas.

Klubi verdhekuq e ka kërkuar me ngulm Higuainin në merkaton e verës, por Juventusi mendoi t’i jepte një shans të dytë. Tashmë transferimi në kryeqytet është shumë i mundshëm për të.

32-vjeçari këtë sezon ka luajtur 32 ndeshje në të gjitha kompeticionet, teksa ka shënuar 8 gola dhe ka dhuruar 8 asist.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir