Gatuzo vendos “veton” për Hysajn, zbulohet e ardhmja e mbrojtësit të kombëtares

01/10/2020 - 14:56

Elseid Hysaj do të vazhdojë të jetë pjesë e Napolit pavarësisht zërave të merkatos nga Rusia që e shihnin mbrojtësin pranë firmës me Spartakun e Moskës. Mbrojtësi ka mbrojtjen e trajnerin Xhenaro Gatuzo i cili e kërkon ta ketë në organikë shqiptarin.

Sipas gazetarit të mirënjohur italian, Nikolo Skira, trajneri Gatuzo ka vënë “veton” për shkodranin duke i kërkuar klubit ta mbajë me çdo kusht për shkak të fleksibilitetit taktik duke qenë se Hysaj mund të luaj si në të djathtë, po ashtu edhe në të majtë të mbrojtjes.

Kështu, në fund të kësaj merkato, klubi dhe mbrojtësi do të nisin negociatat për rinovimin e kontratës, pasi ajo përfundon në fund të sezonit. Kështu, e ardhmja e tij do të jetë sërish elita e futbollit Italian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin