Gjendet zgjidhja për problemet që krijon Dembele te Barcelona

09/10/2019 - 16:48

Një nga gjërat për të cilat është kritikuar më shumë për Dembélé në muajt e fundit është çrregullimi që ai ka në jetën e tij. Francezi është një adhurues i videolojërave dhe serive televizive dhe qëndron deri vonë natën i fiksuar pas tyre.

Për shkak të kësaj sjelljeje ka rënë në gjumë disa herë dhe ka mbërritur vonë, ose nuk ka shkuar direkt, në stërvitjen e ekipit. Edhe në mënyrën e të ushqyerit nuk është më mirë.

Ka patur mosmarrëveshje me kuzhinierët dhe nuk ka mbajtur një regjim si një futbollist profesionist. Klubi është përpjekur të vendosë rregull në jetën e tij.

Zemërimi ka qenë i madh për shkak të këtyre rrethanave dhe sekretariati teknik i Barcelonës e ka thirrur futbollistin për t’i dhënë ca këshilla të domosdoshme.Vetë presidenti Bartomeu është takuar me përfaqësuesin e lojtarit, Moussa Sissoko, për ta paralajmëruar atë për të gjitha këto rrethana, duke e nxitur që klienti i tij të korrigjohet.

Dhe agjenti ka marrë shënime e duhura. Është planifikuar që në javët e ardhshme ai të transferohet për të jetuar në Barcelonë në mënyrë që të jetë më afër lojtarit dhe të përpiqet që ta udhëheqë në një jetë profesionale.

Ky është një lajm i mirë për Barcelonën. Prania e Sissoko do të jetë një ndihmë e konsiderueshme për lojtarin për të korrigjuar të gjitha këto sjellje. Edhe kur nuk ka probleme fizike, Dembele shfaq probleme karakteriale. Ose merr një karton të kuq, duke mos e kontrolluar veten në minutën e 90-të, kur skuadra e tij po fiton 4-0.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit.

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët.

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”.

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë s

Dëmtimi i rëndë që ka pësuar Duarte po shtyn Milanin të gjejë një zëvendësues për të gjatës merkatos së janarit.

Teuta përgatitet për ndeshjen e së dielës që luan në fushën e vet ndaj skuadrës së Skënderbeut të Korçës.