Goditje e madhe në merkato, Teuta hedh “grepat” për ish-sulmuesin e Kukësit

16/06/2019 - 14:53

Goditja e madhe e Teutës në merkaton e verës pritet të jetë një sulmues, i cili do të bëjë diferencën nga pjesa tjetër e grupit. Të paktën ky ishte edhe premtimi që bëri vetë kreu i klubit durrsak, Edmond Hasanbelliu.

Ka qarkulluar emri i sulmuesit që mbylli sezonin te Shkëndija e Tetovës, Izair Emini. Ky i fundit ka qenë më parë pjesë e Kukësit dhe duket një alternativë bindëse për të forcuar sulmin e Teutës. Mirëpo, nga ana e drejtuesve durrsakë nuk ka asnjë konfirmim për afrimin e tij.

Më parë është negociuar me Sebino Plakun, një dëshirë e trajnerit Shkëmbi, por sulmuesi tiranas preferoi një aventurë në Kosovë me Llapin.

“Synimi ynë madhor në këtë periudhë është që të afrojmë një sulmues, i cili do të bëjë diferencën. Ideja është që të jetë më i mirë se këta që kemi. Do të jetë shqiptar apo i huaj, këtë nuk di ta them tani”, ka thënë presidenti Hasanbelliu. Njëkohësisht Teuta po shikon edhe në tregun boshnjak për sulmues.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.