“Golin e anuluar e përjetova keq”, Shkëmbi: Ju tregoj objektivat e Teutës këtë sezon (VIDEO)

25/08/2019 - 15:48

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, foli pas triumfit ndaj Bylisit, ku u shpreh: 

Rezultati 1-0…

Nga eksperienca e vjetshme, rezultati 1-0 nuk siguron asgjë. Më pëlqeu loja që zhvilluam. Duhet të kishim dyfishuar rezultatin. Vecaj dhe Kallaku duhet të ishin më altruistë. Jam i kënaqur me lojën dhe 3 pikët.

Aktivizimi i të rinjve, Vecaj, Vila dhe Kallaku…

Unë nuk i shikoj lojtarët nga mosha. Këta lojtarë i shikoj në stërvitje. I kemi afruar me dëshirën më të madhe. Kemi besim tek të 3. Kallaku është diccka tjetër. Jam i kënaqur nga Vecaj dhe Kallaku do të kenë shanse të luajnë akoma më shumë.

Si e përjetuat anulimin e golit? Pate ndonjë bisedë me Hidin pas ndeshjes?

Nuk pata asnjë kontakt. Nuk rastisëm. Gjithmonë respekt për Hidin dhe për të gjithë ish-ët. Rastin e golit e përjetova keq. Në momentet që arbitri anulon një gol, ndodh ta pësosh. Nuk e di arsyen pse u anulua, janë veprimet e arbitrave.

Cili është objektivi i Teutës? Është mbyllur merkato?

Me sulmuesin Khalid kemi mbyllur marrëveshjen, e presim të hënën në stërvitje. Merkatoja mund të quhet e mbyllur. Objektivat janë ato të vjetshme. Synojmë që të jemi në 3 vendet e para. Duke luajtur ndeshje të mira, duke marrë pikë. Shpresojmë mos bëjmë gabimet që bëmë vjet.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka kritikuar ashpër stilin e lojës së Manchester Unitedit në barazimin 1:1 të dielën, duke thënë

Janë mbyllur ndeshjet e javës së tretë të superligës në basketboll meshkuj ku eipi i Vllaznisë kryeson me 6 pikë të plota.

Në ndeshjet e kampionatit U-19 ka pasur shpesh përleshje mes lojtarëve apo dhunë ndaj arbitrave, por ndodh rrallë që këto fenomene negati

Mançester Siti po përgatitet për një ofertë faraonike për të arritur një marrëveshje të re për rinovimin e kontratës së Rahim Sterlingut.

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman, mund të emërohet në stolin e Barcelonës në fund të këtij sezoni.

Manchester United po përgatitet për të pritur një tjetër ofertë blerjeje nga Familja Mbretërore Saudite, një ofertë kjo që ka një vlerë m

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi beson se durrsakët të cilët kryesojnë renditjen, kanë pse të kërkojnë që të mbajnë këtë pozicion deri në

Mbrojtësi i Teutës, Blagoja Todorovski, shkëlqeu në ndeshjen e së premtes ndaj vlonjatëve.

Lajm i bujshëm nga Italia: Juventusi është duke vëzhguar nga afër mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla.