Grumbullimi i Rei Manajt bën jehonë kudo, mediat prestigjioze Europiane i thurin elozhe sulmuesit shqiptar

15/02/2020 - 21:57

Grumbullimi i Rei Manajt me ekipin e parë të Barcelonës nuk përbënte lajm vetëm në Spanjë, por edhe në mediat e tjera. Në Itali pati një jehonë të madhe diçka e tillë, për faktin se sulmuesi i Kombëtares ka luajtur me skuadrën e Interit.

Gazetat më të mëdha spanjolle si “AS”, “MARCA”, “Mundo Deportivo” dhe “Sport” i dedikuan të gjitha vëmendje lajmit të grumbullimit, por disa prej tyre si “MARCA” dhe “Sport” bënë përshkrime për karrierën e tij. Katalanasja “SPORT” kujton se Manaj është një lojtar me karakter të fortë dhe jo lehtë i menaxhueshëm duke i përmendur zënkën me De Biazin dhe me trajnerin e Albasetes.

Në Itali, “Sportmediaset”, “Goal”, “Gazzetta”, por edhe media të tjera raportuan lajmin se sulmuesi i Kombëtares shqiptare mund të jetë i përzgjedhuri i trajnerit Kike Setien si zëvendësuesi i Luis Suarezit.

“Barça-Getafe, surpriza e lojtarëve të grumbulluar. Është edhe ish-i i Interit Manaj. Setien: Mund ta na ndihmojë”, shkruan “Gazzetta Dello Sport”. Edhe “Sky” i ka dedikuar një vëmendje të veçantë këtij lajmi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paris Saint Germain e ka përqendruar merkaton te lojtarët që luajnë në kampionatin italian dhe pasi arriti të blejë përfundimisht sulmues

Barcelona duket e vendosur për të marrë në “Camp Nou” sulmuesin argjentinas Lautaro Martinez, për t’i plotësuar dëshirën edhe yllit të sk

Klubi i Valencias reagoi pasi trajneri i Atalantës Xhan Piero Gasperini pranoi ditën e djeshme se ka qenë i infektuar me koronavirus.

Teksa Anglia po përgatitet për rifillimin e kampionatit, një ide e re është propozuar për të krijuar atmosferë te publiku, i cili do të n

Futbollisti i Shqipërisë dhe Osijekut Eros Grezda rrezikon të dënohet rëndë për shkak se akuzohet se ka goditur me grusht në kokë sulmues

Stivi Frashëri ka qenë gjatë karrierës së tij portier si në radhët e Tiranës, ashtu edhe të Kukësit.

Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe jashtë stadiumit.

Inter mbetet në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Lautaro Martinez, do të mund Barcelona të paguaj klauzolën e tij të largim

Në sezonin e mrekullive të Atalantës me skuadrën bergamaske që shkruajti historinë duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League,

Telonevela Mauro Icardi që zgjati për më shumë se një vit mbyllet me një fund të lumtur për të gjitha palët.