Grushte dhe armë për një penallti, në Brazil ndodh gjithçka (VIDEO)

08/08/2019 - 17:00

Thuhet që presioni te futbollistët që duhet të gjuajnë një 11-metërsh deçiziv është i madh.

Por asgjë nuk mund të krahasohet me atë që ndodh në kampionatin e “favela” (lagjet e varfëra) në Brazil. Mjafton të shohësh këtë video për ta kuptuar. 

I rrethuar nga futbollistët dhe tifozët rivalë me armë në dorë, një prej lojtarëve të skuadrës mike gaboi penalltinë që mund t’i jepte fitoren skuadrës së tij.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mungesa e aktivitetit fizik mes të rinjve në botë është kthyer në epidemi globale.

Pas stërvitjes së ditës së djeshme, stafi mjekësor i klubit të Napolit ka komunikuar mungesën e sigurt të sulmuesit polak, Arkadiuz Milik

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që nëse do të faktohet si i tillë, do

Emërimi i Jose Mourinhos në krye të Tottenhamit ka bërë kurioz opinionin sportiv për pagën që do të përfitojë trajneri luzitan te londine

“Air Albania” u inaugurua zyrtarisht pak ditë më parë në ndeshjen e fundit kualifikuese mes Shqipërisë dhe Francës, teksa shfaqi probleme

Zlatan Ibrahimoviç është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, për shkak se ka vendosur të largohet nga Los Anxheles Galaksi dhe

Edi Reja është shumë afër rinovimit të kontratës me Federatën Shqiptare, dhe firma përfundimtare është vetëm çështje kohe.

Teuta, në provën e vazhdimësisë dhe natyrisht atë për të bërë të madhen edhe përballë Vllaznisë.Skuadra durrsake deri më tani qëndron e p

Ish-ministri italian Mateo Salvini, njihet si një tifoz i zjarrtë i Milanit, i cili shpesh herë flet edhe për situatën e kuqezinjve.

Aventura e Cristiano Ronaldos te Juventus mund të përfundojë shumë shpejt.