Guardiola i tregon derën: Sane mund të largohet nëse nuk është i lumtur

18/07/2019 - 16:20

Pep Guardiola i ka hapur derën largimit të Leroy Sane nga Manchester City, duke i thënë gjermanit se mund të ikë nëse nuk është i lumtur.

Sane ka muaj që ndiqet nga Bayern Munich, por City e vlerëson 100 milionë euro lojtarin.

Megjithatë, pasi tha se pret që Sane të qëndrojë në “Etihad”, Guardiola ka dyshimet e tij, për shkak se sulmuesi i majtë nuk ka pranuar të rinovojë me klubin anglez.

Kur pyetet nëse Sane do të qëndrojë te kampionët e Premier League, trajneri spanjoll thotë:

"Po. Klubi i ka bërë një ofertë vitin e kaluar, por e kam thënë shpesh se dua që lojtarët të jenë të lumtur. Do ta ndihmojmë të bëhet më i mirë, pasi e dimë potencialin e tij. Unë dua që lojtarët të jenë të lumtur, por nëse duan të largohen, mund ta bëjnë".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.

Është Ashley Young përforcimi i parë për Interin e Antonio Contes në merkaton e dimrit.

Amir Rrahmani bën hapin e madh në karrierë. Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës tashmë mund të konsiderohet një futbollist i Napolit.

Trajneri Edi Martini nuk heq dorë nga merkato, aq më tepër tashmë që është dëmtuar edhe Renato Arapi, një shqetësim për teknikun shkodran

Në miqësoren me Skënderbeun nuk mundi të ishte për shkak të një dëmtimi, por asgjë nuk e pengon Renato Arapin të shohë përpara bashkë me

Marash Kumbulla është një nga objektivat kryesorë të disa prej skuadrave më të mëdha në Europë.

Dueli i mundjes mes Gjeorgjisë dhe Ukrainës në turneun e lirisë u shndërrua në përleshje masive të pothuajse të gjithë akterëve të të dyj

Tensioni mes Iranit dhe SHBA-së në Lindjen e Mesme ka trembur Mançester Junajtidin.

Mediat angleze pretendojnë se UEFA-ja ka bërë një skandal të madh në zgjedhjen e formacionit të vitit, në Evropë.