Guardiola mposht sërish Klopp, shpallet trajneri i sezonit në Premier League

15/05/2019 - 14:36

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier League pasi arriti ta mbrojë me sukses titullin kampion me Manchester City-n.

"Qytetarët” nën drejtimin e Guardiolës fituan edhe Kupën Carabao, teksa skuadra synon "tripletën" angleze pasi ndodhet edhe në finalen e Kupës FA, ku e pret Watford të shtunën. Guardiola e mori çmimin e trajnerit më të mirë në ceremoninë e mbajtur në Londër në mbrëmjen e së martës, duke prirë me vota para Jurgen Klopp, Mauricio Pochettino dhe Nuno Espirito Santo.

Duke folur pasi pranoi çmimin, Guardiola tha: "Dua ta shpërndaj këtë me lojtarët e mi sepse ata janë artistë të çdo gjëje dhe me stafin tim sepse ne kemi sfiduar shumë". Gjithashtu, edhe trajnerët tjerë në Premierligë meritojnë shumë, sidomos Jurgen Klopp – ai ishte një konkurrent i fortë deri në fund të edicionit", vlerësoi trajneri katalunas.

"Ishte nder të luaja kundër të gjithë trajnerëve në fjalë", perfundoi ish-trajneri i Barcelonës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çështja kryesore te Juventusi momentalisht është ajo e trajnerit, me Masimiliano Alegrin që ka zyrtarizuar largimin e tij.

Pas suksesit ndaj Brajtonit, i cili i siguroi titullin kampion Sitit, Pep Guardiola u rikthye mëngjesin e së hënës në qendrën stërvitore

Kastriot Dermaku është lojtari shqiptar më i kërkuar në merkaton e verës.

Një tragjedi brenda tragjedisë, e cila e lë akoma të hapur dhimbjen e familjes Sala.

Protesta që pritet të zhvillojë opozita të shtunën ka detyruar Federatën Shqiptare të Futbollit të shtyjë me 24 orë të gjitha ndeshjet e

Deklarata e Kylian Mbappe në momentin e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë i sezonit në Ligue 1, ka trembur jo pak drejtuesit e PSG t

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe

Fitorja me Partizanin e ka rritur moralin në kampin durrsak, pasi janë më të sigurt në vendin e tretë kur kanë mbetur edhe dy javë nga fu

Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare.