Hazard në gjurmët e Raul dhe Ronaldos, merr numrin mitik te Reali

10/08/2019 - 19:08

Tashmë edhe zyrtarisht, Eden Hazard merr trashëgiminë e Kristiano Ronaldos te Real Madridi. “Belgu fluturues” do të ketë në shpinë numrin 7, numër me të cilin kanë shkruar historinë me fanellën e “Los Blancos”. Në fakt numri kishte një pronar te Real Madridi dhe ai ishte Mariano Diaz, që nuk kishte dëshirë të hiqte dorë nga fanela me numër 7.

Por drejtuesit e Real Madridit dëshironin që atë numër ta trashëgonte lojtari që pritet të mbajë peshën kryesore të sulmit të skuadrës së Zidan dhe që pritet të jetë idhulli i ri i tifozëve në “Santiago Bernabeu”.

Sa i takon Diazit, ai ka marrë fanellën me numfër 24, por duke parë interesimin e Monakos për të, mbase edhe këtë numër nuk do ta mbajë gjatë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Murinjo është padyshim një nga trajnerët më të mirë në botë dhe protagonist si në fushën e blertë, ashtu edhe jashtë saj.

Barcelona është në një alarm dëmtimesh dhe shifrat e bëjnë të pakundërshtueshëm këtë fakt.

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shumta si të ndalohet ky fenomen.

Sherif Kallaku duket se do të jetë largimi i radhës nga kampionati shqiptar i futbollit.

Sherif Kallaku duket se do të jetë largimi i radhës nga kampionati shqiptar i futbollit.

Teuta do të ketë një mungesë të madhe në sfidën e radhës me Skënderbeun që do të zhvillojë në Durrës këtë fundjavë.

Pasojat e tërmetit kanë qenë të mëdha në Durrës dhe të prekur mbetën edhe lojtarët e Teutës.

Arabia Saudite po planifikon të ndërtojë një qytet-shtet të ri ndërkufitar, të qeverisur nga ligje perëndimore, si pjesë e strategjisë së

Dries Mertens do të largohet nga Napoli në fund të sezonit, kur i mbaron edhe kontrata, dhe e ardhmja e belgut me shumë gjasë do të jetë

Arbër Çyrbja, një nga lojtarët që ka luajtur në Superiore me disa skuadra të njohura, ku bie në sy Teuta dhe Kukësi, ka qenë një nga ata