Hebaj: Nuk kam presion, në verë mund të ndryshoj skuadër

29/05/2020 - 12:14

Rubin Hebaj është një nga afrimet e merkatos së janarit dhe klubi pret shumë nga ai. Sulmuesi shkodran theksoi se nuk ndihet në presion dhe zbulon se mund të ndryshojë skuadër në merkaton e verës.

Kujtojmë që Hebaj vjet doli kampion me Partiznait dhe më pas shkoi në Ukrainë ku nuk luajti shumë, duke u rikthyer në Superiore pas gjashtë muajve.

“Të them të drejtën ka qenë e vështirë pasi nuk ishim mësuar të rrinim aq kohë mbyllur. Kemi bërë shumë stërvitje që të kur të vinte kjo faza të ishim gati. Jemi në formë optimale dhe gati për rikthimin në fushë”.

I është dashur pak kohë që të ambientohet dhe të përshtatet me skemat e durrsakëve, ndërsa Hebaj lidhur me golat e munguar dhe pritshmëritë që ai ka si lojtar sulmues, ka pohuar:

“Nuk mendoj ta quaj si presion, por si mundësi që më jepet. Vitet e fundit kam pasur probleme me dëmtimet e shpresoj që të shënoj gola e si ekip të arrijmë objektivat si europa dhe Kupa. Shpresoj që të shënoj sa më shumë gola, si unë dhe gjithë skuadra”.

Në fund, ai flet edhe për të ardhmen e tij dhe në verë ka menduar që të lëvizë sërish…

“U ktheva nga Ukraina për të marrë sa më shumë minuta. U ktheva te Teuta që u jep mundësi lojtarëve te rinj e do jem i foksuar deri në fund të sezonit pasi merkatos nuk i dihet”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombëtarja Shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar nga sot grumbullimin dhe seancat stërvitore në qytetin e Durrës

Pavarsisht humbjes së thellë 3-0 ndaj Kukësit në kampionat, pak ditë më parë, trajneri i Teutës Edi Martini ka besim se gjysmëfinalja e k

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë euro.

Luis Muriel i ka frikësuar të gjithë në klubin e Atalantës, teksa gjatë kohës që po drekonte me disa nga miqtë e skuadrës, humbi ekuilibr

Motra e Cristiano Ronaldos, Elma Aveiro, fut në telashe familjen e CR7.

Lionel Mesi është në hije ose të paktën kështu duket. Argjentinasi nuk është më i njëjti që pas rifillimit të kampionatit spanjoll.

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më të spikatur ne Serinë A, ku ka treguar paraqitje shumë të mira me Helas Veronën.

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it