Hila do fitoren ndaj Partizanit

Postuar: 07/12/2017 - 13:43

Përtej mungesave, durrsakët duan kthesën ndaj Partizanit. Këtë thotë edhe Ardit Hila që sakrifikon edhe lojën e bukur për pikët.

Kthesa ndaj Partizanit a do ishte mënyra më e mirë për të harruar gabimin me Kamzën?

Na pret një ndeshje e vështirë, Partizani ka ardhur në rritje në kohët e fundit, por edhe ne jemi një ekip i fortë dhe me ambicie, pavarësisht hapit fals me Kamzën. Ishte një ndeshje që duhet ta harrojmë sa më parë, por duke mos i përsëritur më ato gabime, pasi do të ishte fatale.

A do të ndikojnë mungesat në këtë duel?

Kemi mungesa të rëndësishme, por të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm në një ekip dhe askush nuk është i pazëvendësueshëm. Lojtarët e rinj ose ata që kanë pasur më pak hapësira tani duhet të tregojnë sa vlejnë. Në fazën e parë, Partizani vinte pas një momenti shumë të dobët, por iu mposhti, madje me përmbysje.

Tani që po kalon një formë të mirë, i trembeni?

Në fazën e parë kemi bërë lojëra të mira, por në fund nuk kemi marrë pikë. Partizani po kalon një moment të mirë, por ky fakt nuk na shqetëson. Shpresoj të përsëritet ndeshja e fazës së parë, por me ndryshimin e vetëm që fitoren ta marrim ne. Do të isha shumë i kënaqur edhe nëse fitojmë duke luajtur keq. Tani na duhen pikë.

A ka presion në skuadër, si u përjetua humbja me Kamzën dhe dalja nga objektivi?

Presion ka në çdo ekip, e rëndësishme është që ne të punojmë fort në stërvitje dhe të japim maksimumin në fushë. Sigurisht që humbja u përjetua keq, pasi nuk e kishim menduar. Jemi larguar pak nga klasifikimi, megjithatë kampionati është shumë i gjatë dhe ka shumë ndeshje përpara. Ne duhet të punojmë fort në fushë dhe të zbatojmë detyrat që na jep trajneri.

Duke parë rezultatet që keni arritur deri tani, ku mendon se Teuta duhet të përforcohet në merkato?

Kjo pyetje nuk më takon mua, megjithatë mendoj se çdo trajner kërkon të ketë sa më shumë alternativa për të qenë kompetitiv. Mendoj se do të ishte mirë të vinte një sulmues me peshë, por besoj se edhe një mbrojtës do të na bënte shumë punë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Smajlaj, pas fitimit të medaljes së artë, është prononcuar në faqen e tij të rrjetit social “Facebook”, duke shkruar: “Të ngresh f

   Në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018” ka garuar sot edhe skiatori shqiptar Erjon Tola, që ka konkurruar në garën e sllallomit gjigant

   Napoli ka marrë një fitore me rezultatin minimal 1-0 ndaj modestëve të Spalit dhe është riktheyr në kreun e renditjes, që për 2-3 orë

   Java e 11-të e Kampionatit Kombëtar të Basketbollit për femra, Grupi A1, ka dhuruar surpriza e emocione, duke ngjeshur edhe kreun e re

   Në ditën e tretë dhe të fundit të testimeve të MotoGP, pilotët janë trembur shumë në pistën tajlandeze të Buriramit.

   Arbitri i ndeshjes Chelsea-Barcelona (2009) ka folur për një nga takimet e Champions League me më shumë polemika në histori.Tom Hennin

   Vllaznia dhe Teuta e dinë mirë se kur të zbresin në “Loro Boriçi”, sfida mes tyre nuk do të jetë thjesht një përballje e zakonshme kam

Andres Iniesta mund të largohet nga Barcelona në fund të sezonit, me një destinacion të mundshëm drejt Kinës.Kur duhen ende edhe 4 muaj n

Në kohën kur ishte në gjimnaz u përjashtua nga skuadra e parë, sepse ishte shumë i shkurtër, por kur ai filloi të luante basketboll nuk n

Ka shkuar në 200 numri i personave të prekur nga virusi “norovirus”, që ka goditur që në ditët e para pjesëmarrësit në Lojërat Olimpike “