Hoxha: Po hasim probleme në sulm, ju tregoj 4 ekipet në luftë për titullin

03/11/2019 - 15:55

Mbrojtësi Rustem Hoxha, realizoi golin e barazimit në sfidën ndaj Tiranës, duke shmangur një humbje brenda në shtëpi. Në prononcimin e tij mbrojtësi durrsak u shpreh:

“Të gjithë lojtarët kanë luajtur shumë mirë. Kemi pasur shumë raste dhe shumë korne. Hëngrëm atë gol për atë vendosje jo të mirë tonën. Na vjen mirë që shënuam në fund dhe nuk humbëm.Pavarësisht se barazuam në shtesë, mund të barazonim më shpejt. Edhe kjo është forcë e karakterit. Besoj se meritonim më shumë se 1 pikë.Vendi i tretë është objektivi minimal. Ne do të tentojmë më të mirin, me këtë kampionat që është çdo skuadër mund të shpallet kampion nga vendi i parë deri te i 7-ti.

Po hasim probleme në sulm. Na ngrohin rastet. Shpresoj që të jetë psikologjike. Sulmuesit i kanë mundësitë. Shpresoj të shprehen më mirë.4 ekipe janë në luftë për titull. Nuk kemi treguar më shumë se njëra-tjetrën. Nuk ka shumë diferenca. Mendoj që ne Tirana, Partizani dhe Kukësi jemi pretendentë”, u shpreh Hoxha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës

Kohë krize te Arsenali, që në katër ndeshjet e fundit ka arritur të grumbullojë vetëm dy pikë.

Napoli është në krizë të thellë rezultatesh, por edhe identiteti.

Menjëherë pasi publikoi listën me 26 futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e fundit eliminatore ndaj Andorrës dhe Francës, trajneri i S