Humb penallti dhe kundërshtarët e tallin. Higuainin s'e mbajnë nervat në debutim, shikoni çfarë bën

28/09/2020 - 17:07

Gonzalo Higuain ndryshoi ekip në merkaton e verës, duke u larguar nga Juventusit për të kaluar tek Inter Majemi, që ka si president David Bekam, në MLS. Megjithatë ka qenë një debutim për t’u harruar për sulmuesin argjentinas, që tregoi një paraqitje zhgënjyese.

Pasi kishte humbur disa raste, Higuain kishte rastin të shënonte në minutën e 76’, kur skuadra e tij fiton penallti dhe ai shfaqet te pika e 11-metërshit. Megjithatë gjuajtja e tij ishte shumë e keqe dhe topi shkon mbi traun e portës.

Pas kësaj, lojtarët e Filadelfia Union që ishin në avantazh 2-0, nisin të festojnë dhe tallen me sulmuesin argjentinas. Këtë të fundit nuk e mbajnë nervat dhe përplaset me lojtarët kundërshtarë, ku është dashur ndërhyrja e arbitrit për të qetësuar gjakrat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.

Julian Nagelsman është një nga trajnerët më të përfolur në vitet e fundit.

Tashmë në rolin e drejtorit të Teutës, Sulejman Starova ka theksuar se Kallaku u stërvit te Teuta kur ishte me pushime dhe tregoi se në n

Armando Sadiku po pret të zyrtarizohet te FC Bolivar në Bolivi, pas largimit nga Erezumspor në Turqi.

Napoli pësoi një disfatë befasuese në ditën e djeshme të Serisë A, teksa u mposht nga Verona me rezultatin 3-1.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit në shtëpi ndaj Partizanit.

Është mbyllur pa fitues sfida direkte dhe më e rëndësishme e javës së 16-të të Superligës.