Humb penallti dhe kundërshtarët e tallin. Higuainin s'e mbajnë nervat në debutim, shikoni çfarë bën

28/09/2020 - 17:07

Gonzalo Higuain ndryshoi ekip në merkaton e verës, duke u larguar nga Juventusit për të kaluar tek Inter Majemi, që ka si president David Bekam, në MLS. Megjithatë ka qenë një debutim për t’u harruar për sulmuesin argjentinas, që tregoi një paraqitje zhgënjyese.

Pasi kishte humbur disa raste, Higuain kishte rastin të shënonte në minutën e 76’, kur skuadra e tij fiton penallti dhe ai shfaqet te pika e 11-metërshit. Megjithatë gjuajtja e tij ishte shumë e keqe dhe topi shkon mbi traun e portës.

Pas kësaj, lojtarët e Filadelfia Union që ishin në avantazh 2-0, nisin të festojnë dhe tallen me sulmuesin argjentinas. Këtë të fundit nuk e mbajnë nervat dhe përplaset me lojtarët kundërshtarë, ku është dashur ndërhyrja e arbitrit për të qetësuar gjakrat.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milani dhe Roma ofruam një mbrëmje emocionuese në përplasjen e fundjavës në Serinë A (3-3), por spektakli i “San Siros” u njollos në njëf

Milani nuk arriti të afronte në skuadër një qëndërmbrojtës në merkaton e verës dhe do të tentojë ta bëjë këtë në merkaton e dimrit në mën

Maurizio Sarri është shumë pranë zgjidhjes së kontratës me Juventusin.

Liga Profesioniste e futbollit e mbledhur në orën 13:00 të kësaj të enjteje, ka vendosur t’i japë fund bojkotit dhe të nisë kampionatin e

Aleksandër Pato do të rikthehet në futbollin italian për të nisur një eksperiencë të re.

Futbolli është shumë më tepër se një lojë 90 minuta teksa ia del gjithnjë të përfshijë shumë njerëz të cilët apasionohen dhe më pas e bëj

Lorenco Vila krenohet me Teutën. Sulmuesi mendon se skuadra është më shumë se gati për ta nisur sezonin dhe ëndërruar titullin.

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun

Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit