Humbja shokuese e Argjentinës, reagon Mesi: Çelësat i kemi vetë në dorë, duhet të …

16/06/2019 - 22:12

Argjentina pësoi një humbje shokuese në ndeshjen e parë të Kupës së Amerikës, teksa u mposht nga Kolumbia me rezultatin 2-0.

Pavarësisht rasteve të krijuara në pjesën e dytë, kombëtarja albiçeleste nuk arriti të shmangte humbjen, ndërkohë që në një prononcim pas ndeshjes, ylli i skuadrës, Lionel Mesi, analizoi disfatën ndaj Kolumbisë duke u shprehur:

“Nuk dëshironim ta nisnim kështu, gjithsesi është vetëm fillimi. Duhet të ngremë kokën lart dhe të vazhdojmë përpara. Skuadra duhet të përqendrohet te 30 minutat e pjesës së dytë.Ajo është rruga dhe ideja që duhet të ndjekim. Ndodhi ajo që ndodhi, çelësat për të shkuar më tej i kemi vetë në dorë. Duhet të fitojmë në 2 ndeshjet e radhës. Nuk ka kohë për t’u menduar. Duhet të fitojmë që të shkojmë përpara”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.