Hysaj gati të largohet nga Napoli, në Itali skicojnë shkëmbimin me mbrojtësin e Serisë A

14/11/2019 - 15:08

Idetë për merkaton e janarit kanë nisur që të skicohen tani. Një lajm i bujshëm vjen nga “Corriere dello Sport” ditën e sotme, në lidhje me Elseid Hysajn.

Mbrojtësi i Romës, Alesandro Florenci këtë sezon po “ngroh” stolin, dhe agjenti i tij po mendon t’i gjejë një ekip të ri. Tek Roma mendojnë shkëmbimin me Politanon e Interit, por operacioni duket i ndërlikuar.

Ndërkohë, media italiane shkruan se një hipotezë është edhe shkëmbimi me Elseid Hysajn. Kalimi i mbrojtësit të Napolit tek Roma, dhe e anasjellta, do ishte ideale për të dyja ekipet, por marrëveshja duket se ka problem çështjen financiare.

Presidenti De Laurentis vazhdon të kërkojë 25 milionë euro për shkodranin Hysaj, dhe nëse palët bien dakord për termat financiarë, shkëmbimi ka gjasa të ndodhë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë mbrojtësi japonez Yuto Nagatomo i dha lamtumirën mes lotëve skuadrës turke të Galatasarayt, me të cilën luajti në dy sez

Tranjeri i Teutës, Edi Martini ka dalë sot në një konferencë për shytp në prag të ndeshjes ndaj Skëndërbeut.

Ndonëse ende shumë larg viteve më të mira dhe me pretendime për të arritur vetëm një vend në Europa League, Milani është shndërruar në nj

Ndonëse e dominoi Kukësin, Teuta nuk arriti të shkonte më shumë se një barazim pa gola.

Fatkeqësi në familjen e Emiljano Vilës, mesfushorit të Teutës që ka luajtur edhe me kombëtaren shqiptare.

Liverpool ka fituar titullin kampion pas 30 vitesh dhe tifozët e “The Reds” normalisht janë shumë të lumtur për diçka të tillë.

Sulmuesi i Romës Edin Xheko raportohet së është kthyer në një objektiv serioz të Juventusit këtë verë.

Napoli po tregohet shumë aktiv në merkato edhe pse ende nuk ka zyrtarizuar goditjet e reja.

Asnjë rast pozitiv ndaj Covid-19 në padokun e Spilbergut, ku këtë fundjavë do të nisë sezoni i Formula 1.

Shefi ekzekutiv i Bayern Munich Karl Heinz Rummenigge flet pa dorashka përsa i përket një prej emrave më të lakuar në merkato, por edhe m