Hysaj mes më të mirëve në Itali, mund Kuadradon e Juventusit

02/08/2020 - 16:55

Elseid Hysaj është përzgjedhur si njëri prej 11 futbollistëve më të mirë në “Formacionin e muajit korrik” në Serinë A.

Futbollisti i Shqipërisë dhe Napolit është përzgjedhur nga faqja “Whoscored.com”, si mbrojtësi më i mirë i djathtë i këtij muaji në futbollin italian.

Në këtë pozicion, Hysaj ka arritur të mundë mbrojtësin e Juventusit Huan Kuadrado. Hysaj është vlerësuar mesatarisht me notën 7 për paraqitjet e bëra gjatë këtij muaji.

Pas rilindjes me ardhjen e trajnerit Xhenaro Gatuzo, Napoli po e merr seriozisht rinovimin e kontratës me kapitenin e Shqipërisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.