Hysaj shumë pranë largimit nga Napoli

20/04/2019 - 22:18

Elseid Hysaj shihet si një ndër emrat kryesorë për tu larguar nga skuadra e Napolit në fund të sezonit.Gazeta më e madhë në Napoli "Il Mattino" thotë dhe destinacionin e mundshëm.

Chelsea i Mauricio Sarrit është pretendenti kryesor për të siguruar shërbimet e 25-vjeçarit. Napoli e vlerëson Hysaj rreth 45 milionë euro, por paraqitjet e pakta ia kanë ulur vlerën e kartonit shkodranit.

Drejtuesit e napoletanëve do të kënaqeshin edhe me 20 milionë euro për Hysajn. Kontrata e tij skadon vitin tjetër dhe Napoli do të preferonte ta shishte me ulje cmimi sesa ta humbiste me parametër zero.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stërvitja e fundit për javën parapërgatitore të Kombëtares.

Karriera e një futbollisti mund të marrë një kthesë të pabesueshme, në varësi të rrethanave.

Teuta luan Europën kundër Kastriotit. Edhe pse janë në vend të 3-të, çdo gabim mund t’u kushtonte rëndë durrsakëve.

Ditën e diel, në rrugët qytetase të Montekarlo, do të zhvillohet gara e Çmimit të Madh të Montekarlos në Formula 1, gara e gjashtë sezona

Futbollisti i Kombëtares, Kastriot Dermaku i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve ditën e sotme në konferencën e zakonshme për shtyp,

Presidenti i Paris Saint Germainit, Al Khelaifi është në telashe.

Një incident i shëmtuar u shënua në ndeshjen mes Viterbeses dhe Arecos e vlefshme për Serinë C.

Drejtori i gazetës prestigjoze italiane "Corriere Dello Sport", është i sigurt se trajneri i ardhshëm i Juventusit do të jetë Mauricio Sa