I kishin marrë të atin peng, por John Obi Mikel luajti kundër Argjentinës

Postuar: 04/07/2018 - 10:33

Një ngjarje e pabesueshme e denjë për skenarët e filmave triller. Babai i kapitenit të përfaqësueses së Nigerisë, John Obi Mikel, është rrëmbyer ndërsa djali i tij po luante në Kupën e Botës në Rusi. Atë çfarë ka ndodhur e zbuloi vetë futbollisti që luan në Kinë me Tianjin Teda.

Për fat të mirë, pas ndërhyrjes së forcave të sigurisë dhe shkëmbimit të zjarrit me pengmarrësit, Pa Michael Obi dhe shoferi tij janë liruar pa pasoja shëndetësore. Obi Mikel falënderoi policinë për ndërhyrjen e saj profesionale, duke kujtuar se kishte kaluar një javë torturë.  Rrëmbimi kishte ndodhur katër orë para se të niste sfida me Argjentinën.

"Kam luajtur ndërsa babai im ishte në duart e rrëmbyesve. Më thanë se do ta vrisnin menjëherë nëse do të lajmëroja policinë apo do t’i thosha dikujt. Isha në shok psikologjik, nuk dija si të veproja. S’mund t’i braktisja 180 milionë nigerianë."

Pengmarrësit kishin kërkuar rreth 28 mijë dollarë. Mediat lokale kanë raportuar se ishte paguar shuma për lirimin e babait të Obi Mikel, por policia e ka përjashtuar këtë mundësi. Për këtë rast nuk ka raportime për të arrestuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet

   Shumë pak do ta kujtojnë emrin e Alban Jusufit, ish-lojtarit të Vllaznisë i cili tashmë është kthyer sërish në skenë, por në një prota

Ndëshkimi me karton të kuq i Cristiano Ronaldos për Juventusin, në ndeshjen kundër Valencias, ishte absurd.

Alkool dhe drogë brenda stadiumit të ri të Tottenham.

Klubi i Teutës ka pasur një agjendë të ngarkuar dje, teksa fillimisht është bërë një mbledhje mes presidentit, shefit të klubit, stafit t

Dueli i Gjirokastres është një malore për Teutën, pasi formacioni i drejtuar nga Bledi Shkëmbi ka disa tabu për të thyer.

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.