I shënon gola të rëndë Tiranës, Vila: Çështje fati, dy ndeshjet e radhës na shtyjnë drejt titullit

22/02/2021 - 14:56

Lorenco Vila e quan fat faktin se shënon ndaj ekipit të Tiranës me vazhdimësi. Por sulmuesi e pranon se është i lumtur që ka gjetur rrugën e rrjetës në një duel të komplikuar për klubin e tij, ku duheshin pikët për të vazhduar ëndrrën e titullit kampion.

"Ky është goli i dytë që i kam shënuar Tiranës, do të thosha që është më shumë çështje fati. Them se kam fat. Jam i lumtur për golin por edhe për pikët që arritëm të marrim.

Bregu dha një pasim të mirë e kemi provuar në stërvitje, e falënderoj se më dha një top të mirë.Pas shumë oshilacioneve kemi arritur të fitojmë tre ndeshje me radhë.

Në ndeshjen ndaj Tiranës kemi luajtur shumë mirë. Na është rritur besimi dhe shpresoj të mos ndalemi, kemi ndeshje të vështira, nëse marrim maksimumin, erim me forcë drejt titullit.

Këtë herë kemi hyrë në kampionat për titull, Këtë herë kemi hyrë për titull, janë dy ndeshje që duhet t’i vlerësojmë në maksimum e na çojnë te titulli se janë ndeshje me rivalë kryesorë.

Mungesa e golave? Them që në ndeshjen me Tiranë, duke pasur parasysh edhe rastet, mund ta kishim vrarë ndeshjen, nuk duhet të ndohë në ndeshjet e radhës, se duhet të shfyrtëzojmë, mundësitë, në fund të ndeshjes kishim raste të pastra. Duhet të jemi më të qartë se vazhdojmë pastaj që nuk shënon Teuta.

Sot donim të dilte barazim ndeshja. Kukësi ka ekip të mirë, por do të mendojmë për tre pikët se siç e thashë vendosin fatin e sezonit, do të arirjmë maksimumin për ndeshjet e radhës", tha Vila.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dëmtimi në ndeshjen ndaj Romës një javë më parë bëri që Zlatan Ibrahimovic të mos vihej në dispozicion të Stefano Piolit gjatë kësaj jave

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Zlatan Ibrahimoviç, në moshën 39 vjeç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë.

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane.

Në fund të këtij edicioni, veç kampiones, tri skuadrat e tjera shqiptare nuk do të garojnë për Europa Ligën, por Konferencë Ligën.

Pavarësisht se do të vazhdojë të qëndrojë në Europë edhe kur të “varë këpucët në gozhdë”, Luis Suarez ka investuar në vendin e tij të lin

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi

Suning Group duhet të gjejë një zgjidhje për të zgjidhur probleme financiare që Interi ka.

Barazimi i beftë në transfertën ndaj Sassuolos, me një penallti naive të shkaktuar nga mbrojtësi grek Kostas Manolas në sekondat e fundit

Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u grumbulluan para stadiumit “San Siro” në prag të de