Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Interi 13 pikë larg titullit kampion

12/04/2021 - 16:22

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion. Falë punës së Antonio Contes, zikaltërit kanë ndryshuar totalisht imazh, duke u shndërruar në një skuadër me karakter dhe e mirë organizuar.

Kjo panoramë e Interit pritej nga të gjithë që prej fillimit të sezonit ose me saktë që prej momentit kur drejtimin e zikaltërve e mori një trajner si Conte.

Shifrat flasin për superfuqinë e Interit, me 11 fitore radhazi, të gjitha në fazën e dytë të kampionatit, duke thyer kështu rekordin e Milanit gjatë kohës kur e drejtonte Sachi në sezonin 1989-90, asokohe djalli merrte 10 suksese të njëpasnjëshme.

Sulmi i zikaltërve funksion në mënyrë perfekte, pasi Martinez dhe Lukaku janë garancia e Contes në kampionat, por edhe mbrojtja gjithashtu është një armë e Interit të këtij sezoni me vetëm 27 gola të pësuar.

Ndërkohë që klubit nga Milano në 9 nga 13 ndeshjet e fundit porta i ka qëndruar e paprekur dhe janë vetëm 4 golat e pësuar, një tjetër e dhënë që flet shumë për forcën e kësaj skuadre.

Me 11 pikë distancë nga Milani i vendit të dytë, gradualisht në shtëpinë zikaltër të gjithë kanë nisur përgatitjet për të festuar në distancë titullin e 19 kampion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zlatan Ibrahimoviç nuk do të luajë me kombëtaren e Suedisë në kampionatin Europian këtë verë.

Kur jemi vetëm një javë larg fundit të kampionatit italian, si rrallëherë më parë pankinat e klubeve janë më të lëkundura se kurrë, pasi

Mediet spanjolle janë të sigurta se Zinedine Zidane ka vendosur të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit dhe vendimin e tij ja ka k

Tre oficerë policie janë plagosur dhe 20 persona janë arrestuar gjatë festës së tifozëve të Rejnxhërsit në rrugët e Gllazgout.

Dani Alvesh kthehet përsëri në kombëtaren e Brazilit.

Teuta-Partizani është dueli më i fortë i javës së 34-t.

Ish-kapiteni dhe sulmuesi i Interit, Mauro Ikardi ka kërkuar largimin nga PSG-ja.

Nejmar është në telashe të mëdha, teksa po akuzohet për planifikimin e një sulmi të armatosur.

Bëri zhurmë para pak ditëve deklarata e mamasë së Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro se do të përpiqej t’i mbushte mendjen djalit të saj

Para disa ditëve, keqkuptimi me trajnerin Antonio Konte par shkak të një zëvendësimi, u duk sikur solli një “krisje” me Lautaro Martinez.