Interi në Angli për “pazar”, zikaltrit tentojnë lojtarin e Çelsit

08/12/2019 - 16:49

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë impenjues. Shumë emra qarkullojnë në orbitën e zikaltërve dhe së fundmi është shtuar një tjetër.

Bëhet fjalë për futbollistin e Çelsit, Markos Alonso, me të cilën Konte ka punuar te londinezët. Siç raporton “Fcinteresnews.it”, Interi do tentojë ta afrojë lojtarin që në merkaton e janarit, që të ndihmojë menjëherë skuadrën, e cila në shumë ndeshje ngec për zgjidhje.

Nga ana tjetër Markos Alonso pritet të largohet nga Çelsi, pasi janë ngushtuar hapësirat për të dhe nuk po luan më si tutullar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, Blerim Xhemajli është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez, ku kërkoh

Inter u ndal dje në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lecces, i dyti radhazi për zikaltrit, pas atij me Atalantën një javë më parë në “

Sulmuesi i Çelsit, Miçi Batshuaji është hedhur në gjyq nga ish e dashura e tij sepse nuk paguan shpenzimet mujore që i takojnë për vajzën

Juventusi mposhti me rezultatin 2-1 Parmën ditën e djeshme, në një ndeshje që ishte më e vështirë nga sa mendohej për bardhezinjtë. Prota

Albano Aleksi është një nga liderët e repartit të mesfushës së Teutës.

Karlo Ançeloti këmbëngul: do Emre Can tek Evertoni dhe bisedimet po marrin trajtën e duhur me drejtorin e sektorit teknik të Juventusit q

Leo Mesi nuk mrekullon vetëm në fushë, por edhe në jetën e përditshme.

Nikolo Zaniolo pësoi një dëmtim të rëndë dhe fatkeq në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Juventus.