Interi rekord abonimesh në Serinë A

23/08/2019 - 13:00

Sezoni i ri i kampionatit italian do të startojë këtë fundjavë, ndërsa interesi këtë vit pritet të jetë tejet i lartë, për shkak të investimeve të shumta në merkato, që pritet të përkthehen në një rivalitet shumë më të madh.

E ndërkohë që starti po afron, janë publikuar edhe të dhënat mbi shitjen e abonimeve në stadiume për sezonin e ri, betejë të cilën e ka fituar ndjeshëm Interi, që me Antonio Conten dhe Romelu Lukakun, preku kuotën maksimale që në ditët e para të fushatës.

Zikaltrit kanë arritur të shesin të 40 mijë abonimet e vëna në dispozicion për këtë sezon, ndërsa me 10 mijë abonime më pak vjen Milani, që thuajse ka prekur kuotën e 30 mijë abonimeve të shitura dhe vendin e tretë e mban Juventus me 27 700 abonime.

Vlen të theksohet se “San Siro” pritet të jetë “zjarr” të hënën në mbrëmje, në sfidën mes Interit dhe Lecces, pasi klubi zikaltër ka njoftuar ditën e sotme se ka prekur kuotën e 60 mijë tifozëve, ndërsa ka nxjerrë në shitje edhe biletat e unazës së tretë.

Zikaltrit ishin kampionë me prezencën e tyre sezonin e kaluar, ndërsa të njëjtin ritëm kanë ndërmend ta mbajnë edhe këtë sezon, duke ngjyrosur shkallët e stadiumit që në javën e parë të kampionatit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti