Ish-drejtori sportiv kritikon Ibrën: Milani nuk është "reality show", e gabuar ajo që bën suedezi

23/02/2021 - 14:55

Masimiliano Mirabeli, ish-drejtori sportiv i Milanit, kritikon pjesëmarrjen e Zlatan Ibrahimoviçit në “Sanremo” në këtë moment të vështirë të sezonit.

“Nuk e di kur janë firmosur kontratat, por e sigurt është se Milani nuk është një ‘reality show’. Është një çështje beqarësh dhe të martuarish, një mesazh shumë i gabuar brenda grupit. Kjo çështje, bashkë me zërat e rinovimit, nuk i bëjnë mirë grupit, janë shpërqendrime që në fund i paguan”, tha Mirabeli për “Radio Sportiva”.

Pastaj edhe një koment për humbjen në derbi dhe rinovimet e vonuara të Donarumës dhe Çalhanoglusë:

“Interi fitoi me meritë. Milani provoi, por gjeti përballë një Handanoviç të shkëlqyer. Rinovimet e Xhixhos dhe Çalhanoglusë janë në kohë të gabuar. Sot që të dy mund të firmosin me këtë të duan”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dëmtimi në ndeshjen ndaj Romës një javë më parë bëri që Zlatan Ibrahimovic të mos vihej në dispozicion të Stefano Piolit gjatë kësaj jave

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Zlatan Ibrahimoviç, në moshën 39 vjeç, do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë.

Arsenali e ka të vështirë të afrohet me zonën europiane.

Në fund të këtij edicioni, veç kampiones, tri skuadrat e tjera shqiptare nuk do të garojnë për Europa Ligën, por Konferencë Ligën.

Pavarësisht se do të vazhdojë të qëndrojë në Europë edhe kur të “varë këpucët në gozhdë”, Luis Suarez ka investuar në vendin e tij të lin

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi

Suning Group duhet të gjejë një zgjidhje për të zgjidhur probleme financiare që Interi ka.

Barazimi i beftë në transfertën ndaj Sassuolos, me një penallti naive të shkaktuar nga mbrojtësi grek Kostas Manolas në sekondat e fundit

Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u grumbulluan para stadiumit “San Siro” në prag të de