Ish-futbollisti i Premier Ligës arrestohet nga policia, s'respektoi orarin e daljes jashtë

28/03/2020 - 19:10

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në përpjekje për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

COVID-19 nuk ka përhapje të madhe në shtetin e Amerikës së Jugut siç ka në disa vende, megjithëse një rritje e vogël e rasteve të reja është shënuar ditëve të fundit, por ekziston shqetësimi se ai mund të përhapet më shumë.

Në përpjekje për të parandaluar përhapjen e virusit, i cili ka infektuar më shumë se 600 mijë persona në botë, Peru ka vendosur orë policore. Ish-futbollisti i Premierligës  nuk e kishte respektuar këtë masë dhe u arrestua.

“Unë padyshim që pendohem shumë për këtë dhe kërkoj falje. Nuk e justifikoj këtë. Është shumë e vështirë për të gjithë, por gjëja më e rëndësishme është shëndeti”, u shpreh Solano.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për vite me radhë ishte ndër protagonistët më spektakolarë të Serisë A, tani Alvaro Recoba nis një aventurë krejt të re, shumë larg nga b

Pavarësisht fitores së titullit kampion, te Reali i Madridit, eliminimi i shpejtë nga Champions-i, shihet gjithmonë si një dramë e madhe,

Më shumë se 20 milionë (euro) arsye për t’i shkuar deri në fund turneut.

Arlind Kalaja nuk do të jetë pjesë e Teutës në sezonin e ardhshëm.

Teuta nisi zyrtarisht përgatitjet për ndeshjet e Europa League dhe për sezonin e ri.

Beitar Jeruzalemi është kundërshtari i Teutës në turin e parë eliminator të Ligës së Europës.

Zikaltrit e Antonio Contes janë ekipi i parë që shkon në gjysmëfinalet e Europa League.

Brazili është një nga vendet, ku Covid-19 ka përhapjen më të madhe.

Zlatan Ibrahimovic do të vijojë karrierën e tij te Milani, të paktën edhe për sezonin e ardhshëm.