Ish-kampioni i botës sulmon Murinjon: Njeri brutal, ushtronte presion asfiksues

24/10/2020 - 16:04

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të. Andre Shyrle i përket kategorisë së dytë. Sulmuesi gjerman, i cili u tërhoq në moshën 29-vjeçare nga futbolli këtë vit, tregon se gjatë kohës që ata punuan së bashku te Çelsi, trajneri portugez ushtroi presion asfiksues te lojtarët.

“Ai është një njeri brutal. E pyesja gjithnjë veten: ‘Si më trajton kështu, përse e bën këtë me njerëzit?’ Sot unë e kuptoj se çfarë donte, në atë kohë e kisha të vështirë të kuptoja çfarë kërkonte nga unë për shkak të gjithë ashpërsisë dhe presionit psikologjik. Pas bisedave me të thosha se nuk mundesha më.

Kishte raste kur luaja titullar dhe pastaj më zëvendësonte në pushim. Ndeshjen tjetër isha në tribunë. Nuk e kuptoja në atë kohë dhe humba vetëvlerësimin. Egoja m’u lëndua”, tregon ish-sulmuesi i kombëtares gjermane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.