Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ish-lojtari i Milan kritika Donarumës për rinovimin: Ai puth fanellën, e urrej këtë

11/04/2021 - 19:15

Sa herë afron merkato, emri i Donarumës është gjithnjë aktiv. Kjo për shkak se portieri dhe menaxheri i tij, Mino Raiola, mund të joshen nga momenti në moment nga oferta të mira financiare për të lënë Milanon.

Kjo po ndodh edhe këtë herë me gardianin që është në fund të kontratës dhe i duhet të rinovojë, ndërsa nga ana tjetër qëndrojnë klube me financa marramendëse.

Mirëpo, për një ish-lojtar të Milanit si Kostakurta, thekson se nuk i pëlqen që Donaruma nuk e ka ndarë mendjen dhe në fushë puth fanellën, pasi do ishte më mirë nëse do të bënte veprime konkrete për të qëndruar me kuqezinjtë.

“Në kohën time refuzonim oferta të mëdha për të qëndruar te Milan. Donaruma puth fanellën, një gjest që e urrej. Do të doja të kishte më pak puthje fanelle dhe më shumë veprime konkrete”, u shpreh Kostakurta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Armando Sadiku më në fund ka arritur që të thyejë mallkimin para portës kundërshtare me fanellën e Bolivar.

Arsenali do t’i mungojë Europës për herë të parë që prej vitit 1995 sezonin e ardhshëm dhe zërat për shkarkimin e Mikel Artetës po forcoh

Një rast i paprecedentë ka ndodhur natën e kaluar në Itali, teksa vajza e trajnerit të Peskarës, Xhanluka Grasdonia është sulmuar nga dis

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës.

Kristiano Ronaldo nuk është aspak i lumtur te Juventusi, sidomos pas sezonit jo të mirë që bardhezinjtë po kalojnë.

Teuta është rikthyer në vendin e parë të kampionatit pas ndeshjeve të djeshme, teksa durrsakët mposhtën Bylisin me rezultatin e pastër 4-

Pas fitores me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Bylisit në stadiumin “Niko Dovana”, lojtari i ndeshjes, mesfushori i Teutës, Albano Aleksi

Pas fitores me "poker" ndaj Bylisit në stadiumin "Niko Dovana" me rezultatin 4-0, trajneri i Teutës, Edi Martini ka folur duke analizuar

U rikthye te fitorja Teuta, që pas barazimit pa gola në Shkodër ndaj Vllaznisë, ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 4-0 ndaj Byli

Totenhemi ka humbur një shans të artë për të mbërritur vendin e katërt, vend që përkon për zonën Champions.