Ish-mesfushori i Milanit Muntari, i mbytur në borxhe

Postuar: 13/09/2017 - 14:33

Ish-mesfushori i Milanit, Sullei Muntari, pasi ngeli pa skuadër pas sezonit të fundit me Peskarën, vazhdon të vuajë dhe me sa duket ka probleme shumë të mëdha financiare.

Ganezi pa t’i sekuestrohej makina e tij (Mercedez AMG G63) në kufirin italo-zviceran për shkak se nuk kishte paguar disa nga këstet e radhës për blerjen e mjetit që kushton 150 mijë euro.

Këtë fakt e ka pranuar edhe vetë lojtari i cili për mediat pranoi: “Po më bllokuan makinën. Po kaloj një moment të vështirë, por do ta zgjidh sa më shpejt.”

Muntari do të kujtohet gjatë në Itali për episodin e famshëm të “golit” fantazmë në ndeshjen mes Juventusit dhe Milanit, i cili nuk u akordua nga gjyqtari. Tifozët e Milanit mendojnë se ai ishte episodi i cili i dhuroi titullin Juventusit përballë kuqezinjve të cilët asokohe drejtoheshin nga Masimiliano Alegri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Real Madrid fitoi me vështirësi 2 – 1 sfidën me Alaves, ekipi që nga java e ardhshme do të ketë trajner Gianni De Biasi.

Skëndërbeu rigjen fitoren dhe fut në krizë Partizanin, i cili në 3 javët e para ka grumbulluar vetëm 1 pikë falë barazimit me Kukësin.

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, Nikolla Çeta, futbollisti i spikatur i Lokomotivës në vitet '50, i aktivizuar kohë më parë në

Eshtë te Barcelona që prej gushtit të 2016 por e ardhmja e Paco Alcacer vështirë të jetë te katalanasit.

Tifozët e Mançester Junajtid kishin zgjedhur një këngë, ku i thurnin elozhe përmasave të penisit të bomberit të tyre Romelu Lukaku, në nd

Mesfushori i Çelsit, Timu Bakajoko, u përfshi ditën e sotme në një aksident me makinë gjatë momentit që po kthehej nga stërvitja për në s

Java e tretë e Kategorisë Superiore do të luhet në harkun e dy ditëve, ndërsa janë zyrtarizuar edhe oraret e ndeshjeve.

Lorik Cana do t’i japë zyrtarisht fund karrierës së tij futbollistike me 9 Tetor në “Loro Borici”, në ndeshjen e fundit eliminatore të Bo

Gianni De Biasi është zyrtarisht trajneri i Alaves në kampionatin spanjoll.