Ishin mbyllur në karantinë, futbollistët e Realit marrin përgjigjet e analizave. Ja situata në kampin madrilen

27/03/2020 - 17:50

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbollistit Tompkins.

Klubi dhe autoritetet vendosën që nga data 12 mars të gjitha skuadrat të izoloheshin për 14 ditë. Bashkë me ta u izoluan edhe 750 anëtarë të tjerë të klubit madrilen të cilët punojnë aty.

Lajmi pozitiv është që asnjë tjetër nuk rezultoi i prekur me koronavirus. I vetmi lojtar që theu rregullin dhe u largua nga Madridi ishte Joviç, i cili u largua drejt Serbisë.

Nuk ndryshon asgjë. Por lajmi negativ është që lojtarët e Realit, ashtu si gjithë Spanja dhe bota do të vazhdojnë të izoluar për një afat të pacaktuar.

Nuk dihet ende se kur do të marrë fund koronavirusi dhe të gjithë “Galaktikët” do të duhet të punojnë në kushte shtëpie për të ruajtur formën deri sa të ketë një vendim për rinisjen e kampionatit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrezikoi që të mos kualifikohej për në sesionin e fundit të provave zyrtare, por Lewis Hamilton ka fituar “pole position” në Çmimin e Mad

Mançester Junajtid ka marrë fitoren e parë për këtë sezon, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-2 Brajtonin në transfertë në një ndeshje të

Ndryshimi i brezave në kombëtaren e Argjentinës ka bërë që disa prej futbollistëve më të rëndësishëm të viteve të fundit të mos grumbullo

Liga e Futbollit e pa të arsyeshme të sqarojë publikisht argumentet e kërkesave ekonomike që i ka drejtuar qeverisë, pasi ia dërgoi ato e

Zinedine Zidane e ka thënë hapur se nuk pret më lojtarë të rinj në ekipin e tij, edhe pse në fakt vetëm ka bërë largime këtë verë.

Qesharake ajo që ka ndodhur me provimin e gjuhës italiane që dha disa ditë më parë Luis Suarez.

Talenti shqiptar Kristian Dervishi është zyrtarisht pjesë e Interit.

Totenhemi nuk e pati të lehtë mbrëmjen e djeshme ndaj Shkëndijes së Tetovës, megjithatë në fund fitoi me rezultatin 1-3.

Rei Manaj nuk ka më vend te Barcelona dhe këtë klubi katalanas ia ka bërë të qartë duke e lënë jashtë listës së të grumbulluarve për përg