Janë në luftë, por e kanë mendjen edhe për provokime, tifozët armenë me banderolë kundër Kosovës

01/10/2020 - 19:09

Situata në Armeni nuk është aspak e qetë pas konflikteve të fundit me Azerbaxhanin.

Mirëpo, duket se kanë gjetur kohën për t’u marrë me provokime teksa para ndeshjes së sotme në Europa League mes Ararat-Armenia dhe Cërvena Zvezdës, tifozët e Ararat kanë shpalosur një banderolë ku provokojnë me shkrimin, “Kosova është Serbi”.

Si për të mos mjaftuar gabimi i tifozëve, ka qenë edhe klubi i Ararat që ka bërë edhe më keq duke e shpërndarë këtë mesazh në faqen zyrtare.

Një gjest i ulët nga ana e armenëve, të cilët duket sikur janë gënjyer nga propoaganda e serbëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin