Juventus kërkon yllin e Fiorentinës

17/07/2019 - 17:18

Juventusi mbetet shumë i interesuar për Federico Chiesa të Fiorentinës, i cili i impresionoi shumë këtë sezon.

Sidoqoftë, deri më tani La Viola duket se heziton ta shesë lojtarin, edhe pse kjo së shpejti mund të ndryshojë, raporton Calcio Merkato.

Në ditët e ardhshme, në fakt, do të ketë një takim vendimtar midis klubit dhe Chiesas për të vendosur të ardhmen e lojtarit.

Vetëm pas kësaj, Juventusi do të jetë në gjendje të dijë se cila strategji do të përdorë, pasi ka arritur tashmë një marrëveshje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nejmar ishte një nga emrat më të përfolur në merkaton e verës, teksa kërkonte largimin nga PSG-ja.  Pasi ka vendosur që të qëndrojë, ndos

David Beckham po provon gjithçka për ta bindur Lionel Messin që të nënshkruajë për klubin e tij të futbollit Inter Miami FC.

Mbyllet më në fund çështja “De Gea” te Manchester United.

Këtë të diel do të luhet takimi i Serisë A, SPAL-Lazio, një sfidë që ofron një derbi mes kuqezinjve Thomas Strakosha dhe Etrit Berisha.

Intervista e trajnerit të Teutës, Blendi Shkëmbi, pas ndeshjes ku durrsakët morën një pikë në shtëpi përballë Vllaznisë. 

Teuta dhe Vllaznia u ndanë në një barazim pa gola, në takimin e vlefshëm për javën e katërt të Kategorisë Superiore.

Tirana ecën me hap kampioni në këtë fillim sezoni.

Surpriza e javës nga Spanja, erdhi nga klubi i Valencias, që në mënyrë tërësisht të befasishme, vendosi të shkarkojë trajnerin Marcelino,

Kombëtarja e peshëngritjes përgatitet për kampionatin botëror që zhvillohet në Tajlandë dhe që ka një rëndësi shumë të madhe për sa i për

Një prej skuadrave më të mëdha të basketbollit amerikan, Majami “Heat”, sapo ka përfunduar kontratën me kompaninë ajrore “American Airlin